RAHAKOOL VOL3: Iseseisvus algab igapäevasest eelarvest

RAHAKOOL VOL3: Iseseisvus algab igapäevasest eelarvest

Päeva eelarve annab sulle vabaduse elada. Kuidas on võimalik, et nii piirav tegevus nagu igapäevaste kulude kontrollimine võib sind teha hoopis vabamaks inimeseks? See mõte tundub vastuoluline seni, kuni sa saad aru, et sa julged öelda oma ülemusele, mida sa temast tegelikult arvad. Sa julged seda teha seetõttu, et sa ei ela palgapäevast palgapäevani. Sul on olemas nii-öelda “bossi kuu peale saatmise raha”. 

Päriselus on muidugi väga lihtne ülehinnata oma tulusid ja alahinnata oma kulusid. Palgapäeval tundub ju kontol olev number rõõmustavalt suur, kuid kui summast võtta maha kõik kohustused ja jagada järelejääv järgmise palgapäevani kuluva päevade arvuga, võib tulemus olla kainestav. 

Täna vaatame, kuidas nutikad pangateenused võiksid sul aidata koguda mõnekuulist reservi nendeks olukordadeks, kus sul on vabadust hädasti tarvis. 

Süvene tabelitesse

Need, kes tahaks veeta pikemalt aega numbrite seltsis, võivad proovida SEB panga rahapäevikut või Swedbanki rahaplaneerijat. Kui rahapäevikud peetud, siis võid leida igast kuust mõne sellise kulu, milleta sa saaksid elada. Jäta need meelde, tee järgmine kuu teisiti ning ülejäänud raha kanna eraldi oma isikliku vabaduse kontole.

Põhjalike päevikute pidamise probleem on aga see, et sa ei logi ilmselt pärast igat kohvikuskäiku rahaplaneerijasse ning ei hakka kulusid sisse kandma. Sellest saaks sellisel juhul eraldi aeganõudev tegevus. Isegi siis, kui sa tegelikult tahad päevikut pidada, tuleb igapäevaelu oma otsustega peale ja hea idee jääb unarusse.

Proovi Pocopayd

Neile, kes ei jaksa iga rida tabelisse ajada, tasub uurida eestimaist mobiilipangandust Pocopay. Päeva eelarve on tehtud ülilihtsaks ja selle põhjal näed kohe, palju oleks mõistlik päevas kulutada, et väljaminekud üle pea ei kasvaks ning kõik mis üle jääb, saab väga mugavalt kõrvale panna.

Pocopays on päeva eelarve kohe nähtaval kohal, kuid tänu heale kasutajaliidesele ei sega see muid tegevusi. Nii muutub meeldetuletus stressivabaks ning impulsiivsed valearvestused ei juhi enam sinu rahaasju. 

Üks rahaasjade eduka korraldamise peamisi takistusi ongi see, et endale antud lubadustest ja piiridest kinnipidamine on raske, eriti kui ei ole rahaasjadest täpset ülevaadet. Hea lihtne lahendus võib seega teha igaühest oma rahaasjades nutikama ja vabama inimese. 

Eelarvenäidikud ja rahaplaneerijad nutipangas on lihtsad, kuid nad võivad kokku hoida palju raha. Alusta täna! 

Lae alla Pocopay äpid

iOS lae alla siit

Android lae alla siit