14. rasedusnädal

Sinu laps on pealaest pepuni mõõdetuna 80- 93 mm pikk ja kaalub peaaegu 25 g.

Selle nädalaga algab teine trimester. Sinu laps kasvab nüüd kiiremini, sest siseorganid arenevad. Platsentast on nüüd saanud tema tugisüsteem, mis toodab hormoone ning varustab teda vajalike toitainete ja hapnikuga.

Lapse liigutused pole enam nii nurgelised ning ta suudab painutsada ja pöörata oma sõrmi, käsi, randmeid, pöidasid, põlvi ja varbaid. Närvisüsteem on tööle hakanud. Silmalaud, sõrme- ja varbaküüned arenevad endiselt ning tal on pea peal õhukesed juuksekarvad.

Teie laps ´harjutab´lootevee sisse –välja hingamist, valmistudes eluks väljaspool emakat. Ta ei pea veekeskonnas päriselt hingama, kuna hapnikku saab ta otse sinu kehast läbi nabanööri ja platsenta.

 

Emast: Suurenda kiudaineid oma menüüs, sest see aitab kõhukinnisuse vastu, mis sind vaevama võib hakata. Kui see olukorda ei paranda, siis konsulteeri arstiga. Sinu kehale võib nüüd tekkida üks ootamatu triip- see on nabast allapoole jooksev tume joon, mida nimetatakse neegritriibuks. See on igati normaalne ja läheb ära peale sünnitust. Su keha valmistub imetamiseks ja ka rinnanibud võivad muutuda suuremaks ja tumedamaks. 

Jaga oma kogemust sellest nädalast: