17. rasedusnädal

 

Sinu laps on pealaest pepuni mõõdetuna 11- 12 cm pikk ja kaalub umbes 100g.

Sinu lapse pea on küll ülejäänud kehaga võrreldes veel suur, aga hakkab siiski juba õigeid proportsioone omandama. Silmad on veel kinni, kuid suuremad, ning ripsmed ja kulmud pikemad. Praeguses etapis kasvab laps väga kiiresti, sest rasv hakkab naha alla kogunema, aidates tal soojas olla ja andes energiat. Pea peale, kulmudele ja ripsmetele tekib rohkem karvu ning tal on tillukesed sõrme- ja varbaküüned. Väike süda pumpab endast läbi 24 liitrit verd päevas.

Sinu laps kuuleb nüüd väljaspoolt sinu keha tulevaid helisid ja mõned neist panevad teda võpatama. Ta harjutab hingamist ning rind tõuseb ja vajub. Kopsud hakkavad välja hingama lootevedelikku.

 

Emast: Sa võid nüüd higistada rohkem kui varem, samuti võivad ilmneda endiselt nohusümptomid. Küll kõik möödub, kui beebi sünnib. Kuna beebi kasvab praegu jõudsasti, siis võid ka sina nüüd rohkem kaalus juurde võtta. Praeguseks on normaalne kaaluiive 3-5kg.  Ja ära otsi paralleele esimese ja mitmenda raseduse vahel- ka kaaluiive ning muutused kehas võivad olla väga erinevad.

 

Jaga oma kogemust sellest nädalast: