19. rasedusnädal

 

Beebi on pealaest pepuni mõõdetuna 13-15 cm pikk ja kaalub umbes 200g

Sinu lapse nahas olevad näärmed hakkavad eritama valget paksu rasvainet, mida nimetatakse lootevõideks. See toimib veekindla barjäärina, mis ei lase lapse nahal looteveest läbi imbuda.

Sinu lapse kehas kattuvad närvikiud rasvainega, mida nimetatakse müeliiniks. See ümbritsev närvikiude ja võimaldab sujuvat ning kiiret infovahetust, mis on vajalik koordineeritud ja oskuslikeks liigutusteks. Vastsündinute, eelkõige enneaegsete beebide, halvasti koordineeritud liigutused ongi enamasti tingitud müeliini vähesusest.

Sinu lapse sisikond on hakanud eritama maomahlu, mis aitavad looteveel imenduda ja liikuda neerudesse, kus see filtreeritakse ja nõristatakse tagasi looteveekotti.

 

Emale: Hormonaalsetest muutustest tingituna võib nahk muutuda kuivaks ja sügelevaks. Naha eest kannavad hoolt õige toitumine, rohke veejoomine ja kreemitamine. Kuna pool rasedusest hakkab täis saama, siis nüüd on õige aeg ka perekooli minna, et rohkem teada saada sünnitusest ja beebi eest hoolitsemisest. Lisaks kõigele on lahe ajaviide ning võimalus teiste rasedatega suhelda. Faktid kinnitavad, et naised, kes teavad rohkem sünnitusest, kogevad kergemat sünnitust ning esimesed kuud lapse eest hoolitsedes mööduvad vähema stressiga. 

Jaga oma kogemust sellest nädalast: