21. rasedusnädal

Sinu laps on pealaest pepuni mõõdetuna umbes 16 cm pikk ja kaalub umbkaudu 300g.

Sinu lapse seedesüsteem on nüüd piisavalt arenenud, et imada allaneelatavast lootevedelikust vett. Täiskaalulisena suudab sinu laps 24 tunni jooksul neelata kuni 500 ml lootevedelikku. Varasemas järgus toodab lootevedelikku platsenta. Kui lapse neerud hakkavad tööle, mis juhtub umbes neljakuuselt, võtavad nemad selle tootmise üle. Ehkki sinu lapse neerud eemalduvad tema verest osa jääkaineid ja tekitavad uriini, ei ole lootevedelikus uriini eriti palju. Enamik jääkaineid viiakse läbi platsenta sinu vereringesse ja sinu neerud filteerivad neid.

Meeled, mida sinu laps maailma tundmaõppimiseks kasutab, arenevad päev- päevalt. Keelele on moodustunud maitsenäsad ning aju ja närvilõpmed on piisavalt arenenud, et tajuda puudutust. Ultrahelis võib teda näha pöialt lutsimas või oma nägu katsumas.

 

Emale: Sinu emakas on kasvanud nii suureks, et ära üllatu, kui see sinu nabaaugus nabapunni teeb. Keskmine kaalutõus selleks ajaks võiks olla 5-8kg. Katsu ka päeva leida kasvõi 30minutit  puhkamiseks, et jalad oles üles tõstetud. Muide, seks raseduse ajal on igati lubatud ja kui partnerid soovivad, võivad seda harjumuspärases rütmis jätkata. Kui esimesel trimestril seksisoov võib väheneda, siis teisel semestril taastub sinu normaalne seksuaalsus. Kuna keha on tundlikum, siis naudivad paljud naised seksi rasedana veelgi rohkem. Kuna sa ei pea enam muretsema ka rasedaksjäämise pärast, siis on seks nüüd spontaansem ja lõbusam. 

Jaga oma kogemust sellest nädalast: