ABIELUSAATE PRUUT LIISA: ma pole bravuuritarist füürer, kes iga mehe elu põrguks teeb

ABIELUSAATE PRUUT LIISA: ma pole bravuuritarist füürer, kes iga mehe elu põrguks teeb

Saade “Abielus esimesest silmapilgust” sai möödunud nädalal selleks korraks läbi. Eksperimendis osalenud Liisa, kes ekspertide poolt laulja Heli Läätse lapselapse Kristjaniga paari pandi, on nüüd nõus kõigest suu puhtaks rääkima! Kuidas naine saatesse jõudis? Kuidas see eksperiment teda mõjutanud ning muutnud on? Just nendele ning paljudele teistele küsimustele me vastused saimegi! 

Saade “Abielus esimesest silmapilgust” sai möödunud nädalal selleks korraks läbi. Eksperimendis osalenud Liisa, kes ekspertide poolt laulja Heli Läätse lapselapse Kristjaniga paari pandi, on nüüd nõus kõigest suu puhtaks rääkima! Kuidas naine saatesse jõudis? Kuidas see eksperiment teda mõjutanud ning muutnud on? Just nendele ning paljudele teistele küsimustele me vastused saimegi! 

Liisal oli kasutaja tutvumisportaalis Flirtic ning sealsesse postkasti potsataski ühel päeval uhke kutse, milles uude tõsielusaatesse osalisi otsiti. “Registreerisin end casting’ule ning tegelikult me keegi ju enne kohapeale minekut ei teadnudki, milles see saade täpselt seisneb. Casting’ul öeldi, et saatesse soovijaid on palju ning üheks tingimuseks osalemisel on abiellumine endale täiesti tundmatu partneriga. Lisaks mainiti, et saate eesmärk on leida ekspertide abiga kolm ideaalselt sobivat paari, kes ideaalis ka peale saadet kokku jääks,” meenutab naine. 

Kuid saadet tabasid kohe alguses vaatajatepoolsed kriitikanooled – nimelt tundus televaatajatele, et antud saate näol on tegemist abielutraditsiooni üle naljatlemisega ning selle mustamisega. Liisa nii ei arva. “Tänapäeva inimeseõpetuse raamatus defineeritakse abielu kui perekonna ja ühise elu algust. Abiellud, hakkad mehega koos elama, saate järglased jne. Tegelikult võib ju öelda, et saates ei tehtud selles osas midagi valesti, kuna oluline oligi ju panna kolm paari perekonnana toimima. Ning teisest küljest arvan, et saade ei häbistanud kuidagi abielu traditsiooni. Mina näiteks ei arva, et peab abielus olema, kui inimesega koos elad. Ka niisama kooselus võib saada lapsi, rajada ühist elu ja olla õnnelikult koos kuni lõpuni. See aga ei tähenda ka seda, et ma ise kunagi ei tahaks abielluda inimesega, keda armastan. Leian, et abielu on pigem kahe inimese omavaheline otsus, mis tugevdab kahte inimest vaimselt kui füüsiliselt, kui nad on otsustanud selle tee ette võtta,” arvab Liisa, kelle meelest on pulmad üks ilusamaid hetki naise elus. 

Liisa tunnistab, et ta polnud üldse rahul sellega, kuidas tõsielusarja episoodid kokku lõigati ja ütleb, et kindlasti pole ta tegelikult see inimene, keda vaatajad teleekraani vahendusel nägid. “Minust jäi mulje nagu ülienesekindlast bravuuritar-füürerist, kes iga mehe elu põrguks teeb. Aga oluline on see, et inimesed, kes mind tunnevad, teavad, et ma pole selline inimene, millisena mind televaatajatele esitleti ja kellelegi teisele ma ei peagi ju end tõestama,” arvab naine. 

Naine tõdeb, et võõrastele võib ta esmapilgul tagasihoidlik, vaikne ja isegi nohiklik tunduda, aga tegelikult on tema näol tegemist temperamentse ning hulljulge ekstraverdiga. Ta tunnistab, et saates osalemine pani teda teatud elu aspektidele teisiti vaatama – seda eelkõige suhete osas. “Kui varem olin suhete osas oma printsiipides kinni, siis julgen öelda, et praegusel hetkel olen palju vabameelsem ja paindlikum. Ma ei ole inimene, kes viitsiks pisiasjadest tüli üles keerutada, pigem on minu jaoks oluline leida vaimselt sobiv partner, kellega on harmooniline, samas põnev kooselu ja meil oleks koos lihtsalt hea. Loomulikult on suhtes oluline ka füüsiline klapp, kuid sellest veelgi olulisemaks pean vaimselt ühel tasandil olemist. Ühised vaated tulevikule, sarnased visioonid ning austus ja usaldus teineteise vastu – just need on tugeva suhte alustalaks.” 

“Kahe inimese vahel peab olema keemia, et suhe toimiks. Kui on pigem tunne, et ollakse koos venna või lihtsalt sõbraga, on raske suhet edasi arendada või seda toimima panna. Kindlasti õppisin ka seda, et suhtes on ääretult olulisel kohal austus ja usaldus teineteise vastu. Respekteerimine teineteise valikute osas ja kompromisside leidmine,” leiab Liisa. 

Veel õppis Liisa saates osaledes seda, et kõik mis hiilgab, pole kuld. “Kui meil Kristjaniga midagi nagu ei toiminud ja olukord tundus lootusetu, jooksin esimesel võimalusel Siimu käte vahele. Siim oli tore, sõbralik ja ta mõistis mind. Ka mina mõistsin teda. Ma ei ütle, et Siim on halb inimene – seda kindlasti mitte. Ta on pidanud oma elus väga palju läbi elama ja ilmselt on ta poolel teel iseenda leidmiseni. Ma loodan, et ta leiab oma tee ja et tal läheb hästi hoolimata sellest, et ma tegelikult ei pea tema playboy imagot õigeks. Naised pole mänguasjad ja uut ei tasuks silmapiirile võtta enne, kui eelmisega suhted lõpetatud on,” tõdeb naine. 

Kuid kas Liisa oleks nõus veel mõnes tõsielusarjas kaasa tegema? “Ma ei ole kindel – öeldakse ju, et ära iial ütle iial. Aga kes teab, võib-olla kunagi näeb mind uuesti teleekraanil!” 

Buduaar.ee