ALEN VEZIKO:”NAISED ON TÄIESTI ettearvamatud”

„Eks ka minu kohta võib öelda, et olen tüüpiline Eesti mees, kes oma naisele peaaegu ütles, et armastab teda,” ütleb laulja Alen Veziko (38). Just naiste ja armastuse üle me Aleniga seekord mõtisklesimegi.

Mis on naistega suhtlemise juures kõige olulisem ja mis kõige keerulisem?

Naised on täiesti ettearvamatud. Nende mõttemaailm on võrreldes meeste omaga täiesti erinev. Ära eelda mitte midagi!

Milline on naiste juures suurim turn-off, milline suurim turn-on?

Mulle on alati meeldinud targad ja enesekindlad naised. Mulle ei meeldi, kui naine hakkab oma naiselikkust teadlikult ära kasutama. Minu jaoks on naine ilus ja veetlev siis, kui ta armastab iseennast. Aga liigne nartsissism ja pealetükkivus mõjuvad pigem vastupidi.

Kuidas sulle tundub, kas mehed õpivad ajaga naiste mõtteid lugema?

Tsirkuses pannakse karud ka tantsima, küllap aja jooksul õpivad mehed naiste mõtteid lugema ja nende soovidega arvestama. See võib kohati olla keeruline, kuna mulle tundub, et naised ei tea vahel ise ka, mida nad täpselt tahavad. Hiljuti lugesin head mõttetera sellest, et naine teab alati, mida mees peab tegema ja mis mees valesti teeb, aga ei tea seda, mida järgmisel päeval süüa teha või õhtul selga panna (naerab – toim).

Kui romantiliseks meheks sa end ise pead ehk kui sageli kingid lilli ja ütled naisele need kolm kaunist sõna?

Kuna mulle tuuakse kontserdile lilli, siis on mul on neid hea alati edasi kinkida, aga spetsiaalselt lillepoe sabas mind väga tihti ei leia. Eks ka minu kohta võib öelda, et olen tüüpiline Eesti mees, kes oma naisele peaaegu ütles, et armastab teda.

Millised on need viis asja, mida iga naine peaks meeste kohta teadma?

Teiste meeste eest ma rääkida ei saa, aga mul tõepoolest ei ole vahet, mis värvi on köögikäterätikud või laudlina. Ühel ja samal teemal heietamine ei vii kindlasti mitte sihile. Mina olen kindlasti mees, kes vastutab oma tegude eest ja kelle sõna maksab. Ei ole vaja kolm korda üle küsida. Igas mehes on peidus poisike, teatud käitumised ja asjad ei olegi naiste loogika järgi seletatavad. Kindlasti peab ühe tugeva mehe kõrval olema veel tugevam naine.

Kuidas lahkuminekust üle saada?

Tuleb võtta eelnevast kaasa kõik positiivne ja püüda andestada. Päeva lõpuks pole vahet, kumb osapool käitus suhtes olles valesti.

Milline on parim viis leppimiseks?

Hea seks.

Mida arvad sina, mis saab suhtele kõige kiiremini saatuslikuks?

Rutiin ja teineteisega mitte arvestamine ning teatud asjade iseenesestmõistetavalt võtmine. Sa harjud ära, et teine inimene on sinu kõrval ja võtad seda nii iseenesestmõistetavalt, et sa ei pane teda enam tähele.

Milliseid omadusi sa naiste juures kõige rohkem imetled ja hindad?

Ettevõtlikkus ja võime teatud mõttes kastist või stampidest välja mõelda. Näha asju teise nurga alt, kui seda mehed näevad.

Kas sa oled nõus väitega, et armuvalu/armastus/naised inspireerivad? Kas oled neist ainest saanud ja tekste kirjutanud?

Ma usun, et 99% muusikast on kirjutatud inspireerituna tugevatest tunnetest ja kuna suur osa maailma laulukirjutajatest on mehed, siis on inspiratsiooniallikas enamikule kindlasti naised. Minu lugu „Klaasist maja” on kirjutatud naisest, kellel on väliselt kõik olemas. Ilus merevaatega maja, sportauto ja moekad riided, aga tema elu on tühi, kuna puudub armastus. See on igivana lugu sellest, kuidas müüakse oma hing mõne tühise hõbeseekli eest. Ma nimetan seda ostetud armastuseks.

Kui saaksid üheks päevaks olla naine, siis mida sa teeksid?

Õpiksin selgeks autoga tagurdamise ja õpetaksin seda ka oma sõbrannadele (naerab – toim).

Kas raatsiksid mõnd oma romantilisimat seika seoses naistega ka Buduaari lugejatega jagada?

Käisin alles hiljuti Korsikal esinemas. Seltskond Eesti mehi oli Vahemerel purjetamas ja nad otsustasid oma naistele üllatuse teha. Helistasid mulle ja lennutasid mu kohale. Võite ise ette kujutada, kui suur oli üllatus, kui suvalises Korsika rannabaaris hakkab mingi tüüp järsku eesti keeles laulma „Ei ole öeldud lihtsalt tuulde”.


Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar september- oktoober 2018.