ANNE VESKI: nimevahetus on mehe jaoks au küsimus

Kas naine peaks abielludes võtma endale mehe perekonnanime ja miks see teema üldse oluline on? Läbi aegade üks tuntumaid ning armastatumaid lauljannasid Anne Veski (60), kes ise on juba üle 30 aasta abielus olnud, tõdeb, et tema ajal ei olnud selles küsimustki, kas vahetada abielludes oma perekonnanimi või mitte!

Kas naine peaks abielludes võtma endale mehe perekonnanime ja miks see teema üldse oluline on? Läbi aegade üks tuntumaid ning armastatumaid lauljannasid, Anne Veski (60), kes ise on juba üle 30 aasta abielus olnud, tõdeb, et tema ajal ei olnud selles küsimustki, kas vahetada abielludes oma perekonnanimi või mitte!

Anne Veski neiupõlvenimi on hoopiski Vaarmann. Aastal 1977. abiellus ta oma esimese abikaasa Jaak Veskiga ning muutis ära ka oma nime. “Selle nimega õppis mind tundma nii Eesti rahvas kui ka minu kuulajad üle terve endise Nõukogude Liidu. Meie ajal ikka naine võttis mehe nime,” meenutab ta.

Ent aastal 1981. abiellus Anne Benno Beltšikoviga, kes samuti soovis, et Anne tema nime võtaks. Sel korral oli olukord keerulisem, sest kõik teadsid Anne Veskit – ta oli kuulus just selle nime järgi. “Alguses vahetasin Veski Beltšikova vastu välja, aga see ei toiminud. Kui Eestis naine võtab mehe nime, siis jääb see selliseks, nagu see on (Beltšikov), seevastu Venemaal oleks minust saanud Anne Beltšikova. Niisiis juhtuski, et kui me järjekordsesse Venemaa linna kontserti läksime andma, oli hotellikoht broneeritud Anne Veskile kui artistile, keda oodati, kui tuli aga keegi Anne Beltšikov, oli segadust oi-oi kui palju. Siis oli paberil suur jõud! Pärast mitmeid selliseid jamasid otsustasime, et nii ei saa ja ma vahetasin nime tagasi Anne Veskiks, seega saingi ainult pool aastat teise nimega olla. Anne Veski on Anne Veski.”

Anne usub, et mehe silmis on see oluline, et naine võtaks endale mehe nime. “Mehed peavad seda kuidagi ka oma au küsimuseks,” nendib ta.

Artikkel ilmus varasemas Buduaari ajakirjas.