ANU SAAGIM: sa oled siis lits või?

Eilses "Kolmeraudses" rääkis Elu24 portaali endine peatoimetaja Anu Saagim aasta ema valimisega seoses lahvatanud skandaalist ning tunnistas ausalt, et ta on kuuldust lausa hämmingus. Nimelt saavad aasta emaks kandideerida vaid naised, kes on abielus ja kellel on vähemalt kaks last.

Eilses “Kolmeraudses” rääkis Elu24 portaali endine peatoimetaja Anu Saagim aasta ema valimisega seoses lahvatanud skandaalist ning tunnistas ausalt, et ta on kuuldust lausa hämmingus. Nimelt saavad aasta emaks kandideerida vaid naised, kes on abielus ja kellel on vähemalt kaks last.

Üksikema ei saa aasta emaks kandideerida ja mitte ainult, ka suhtes olekust ei piisa – peab olema abielus. Anu sõnul on mainitud kriteeriumid naeruväärsed ja absurdsed. “See on üks kohutavamaid asju üldse, mida ma viimasel ajal Eestis kuulnud olen. Kas see ei ole hea ema, kellel ei ole meest? Või kuidas need asjad on?” ei mõista Anu, kuidas saab üldse võimalik olla, et sellisest asjast tänapäeva ühiskonnas üldse räägitakse.

Skandaal sai alguse sellest, kui Eesti Naisliidu esinaine Siiri Oviir seletas saates “Ringvaade”, et aasta emaks saab kandideerida vaid abielus olev naine ning lisas, et antud kriteerium sai omal ajal paika pandud tulenevalt laste heaolust ehk siis tollal leiti, et kui ema ja isa on abielus, on lapsel parem elu. Üksikema aga ei pidavat kuidagi sobima aasta emaks kandideerima.

Kõige naeruväärsem asi, mida Anu antud teemaga seoses veel kuulis, võtab tõepoolest sõnad suust. “Naera või nuta, et kui sa oled üksikema, siis sinu kõige suurem probleem on see, et sa vahetad mehi liiga tihti. Oskad sa mulle öelda, mida see tähendab? Sa oled siis lits või?” kommenteeris Anu teemat Mihkel Rauale.