ANU SAAGIM: soomlastele see asi eestlaste juures ei meeldi

ANU SAAGIM: soomlastele see asi eestlaste juures ei meeldi

Skandaalne glamuuritar Anu Saagim kommenteeris “Ringvaate” stuudios soomlaste ja eestlaste omavahelise kaikaveo teemat ehk siis täpsemalt seda, miks naabrid meisse enam nii väga hästi ei suhtugi. Nimelt selgub, et soomlased peavad Eestit just viimasel ajal mõttetult kalliks ja väga ebasõbraliku teenindusega maaks.

“Ma olen seda ise ka pealt näinud ja kogenud. Soomlastega miskipärast Eesti teenindaja käitub halvasti,” möönab Anu.

Kusjuures olukord on väidetavalt läinud lausa niivõrd hulluks, et soomlased üritavad Eestis olles seda varjata, et nad soomlased on ning räägivad seetõttu inglise keeles.

Anu sõnul on üheks põhjuseks, miks Eesti teenindaja soomlasesse halvasti suhtub, seotud sellega, et soomlane ei jäta jootraha. “Soomlased ei taha tippi jätta restoranis. Ja taksos ka mitte. Soomes ei ole see kombeks. Ma olen seda ise ka tähele pannud Soomes olles, et kui ma taksos annan raha ja ütlen, et tagasi pole vaja, siis nad on hämmingus.”

Kuid probleemiks on ka asjaolu, et Eesti on jõukuselt Soomele järgi jõudnud, ütleb Anu. “Nüüd on vastupidi läinud, et me oleme neile kiirelt järele jõudnud ja soomlased natuke krimpsutavad nägu. See on vastastikune naabrite omavaheline hõõrumine,” muigab Anu.