DANIEL LEVI VIINALASS tunnistas, et oli endine koolikiusaja

DANIEL LEVI VIINALASS tunnistas, et oli endine koolikiusaja

Daniel Levi Viinalass tunnistas hiljutises “Ringvaatele” antud intervjuus, et oli aastaid koolikiusaja. Teisi kiusama ajendas teda vajadus kuhugi kuuluda ja end ägedaks teha. Daniel loodab, et oma loo jagamisega suudab ta panna mõnda praegust kiusajat oma käitumist teiste suhtes ümber hindama.

“Kindlasti ei ole see hea märk, mida endale külge võtta, aga ma tunnen, et kui minu lugu saab kedagi teist julgustada… kui see saab kellegi teise jaoks äratusmoment olla ja võib-olla ära hoida mingeid intsidente tulevikus, siis mul ei ole kahju enda mainet rikkuda,” selgitas Daniel intervjuus, miks ta on nõus oma minevikust rääkima. 

Millega Daniel siis hakkama sai? “Usun, et on palju teisi inimesi, kes oskavad seda psühholoogilist poolt analüüsida, et miks. Kui ma ise olen nüüd tagantjärele seda kõike vaadanud, siis ma tundsin, et mul oli väga suur kuuluvusevajadus – ma tahtsin kuhugi kuuluda. Kui näiteks klassis olid poisid, kes teisi inimesi kiusasid, siis ma tundsin, et ma tahan ka kuuluda nende sekka. See kuuluvuse tunne ajendaski mind teiste arvelt ennast ägedaks tegema,” tunnistas ta. 

Daniel proovis intervjuu jaoks meenutada ka mõnda konkreetset lugu ja üks talle ka meenus. See oli aga niivõrd julm, et Daniel ei tahtnud sellest avalikult rääkida. “Proovisin mingit leebemat lugu välja mõelda, aga mul ei tulnud ühtegi meelde. See lugu on mind nüüd paar viimast päeva kummitanud ja ma pean sellest rääkima. Jalutasin koolikaaslasega koolist koju ja teine klassivend kõndis umbes 20 meetrit meist eespool ja siis täiesti tühja koha pealt – meie vahel ei olnud tülisid ega midagi – see oli lihtsalt selline hetk, kus ma tahtsin ennast ägedaks teha või tõestada ning läksin ja hüppasin talle jalaga vastu koolikotti nii, et ta lendas maha, kruusatee peale. Püksid läksid katki, põlv oli lõhki. Seal ma siis olin. Teinekord, kui kiusasid kedagi, siis oli kohutavalt naljakas, aga tol hetkel ma sain aru, et siin ei ole mitte midagi naljakat. See šokeeris mind ennast ka, mida ma tegin just praegu,” avaldas ta. 

Vaata täispikka intervjuud allpool olevast videost: 


Sarnased artiklid