Reklaam sulgub sekundi pärast

25 KG ALLA VÕTNUD AIRI: tahan jõuda enesearmastuseni

Veel mõned aastad tagasi kaalus Airi Pahva 92 kilo. Tänaseks on ta suutnud 25 kilo alla võtta ja seda tänu täielikule elustiili muutusele – Airi alustas esmalt tervisliku toitumisega ning nähes, kuidas kaal hakkas langema, tekkis ka motivatsioon ennast liigutama hakata. Airi tõdeb, et tema kaalulangetus sai alguse, kui ta ühel hetkel tundis, et ei taha enam selline olla.

Airi tippkaaluks oli 92 kilogrammi, täna kaalub ta aga 67 kilogrammi ning on endaga viimaks rahu teinud. "Eelmisel sügisel oli kaal isegi 66 kilogrammi ja tänaseks on kiloke juurde tulnud, aga see ei heiduta mind, sest ma käin 45 korda nädalas jõusaalis ja arvan, et see kilo on juurde tulnud lihaste arvelt," ütleb Airi.

Rohkem kaalust alla Airi enam võtta ei taha. "Arvan, et hetke kaalunumber, mille olen saavutanud, võikski jääda. Tänu trennile ja toitumisele on minu keha väga palju muutunud ning pigem rõhun sellele, et ma tunneksin ennast oma kehas hästi ja oleksin rahul oma peegelpildiga. Tegelikult annab mulle enesekindlust minu peegelpilt, mitte see kaalunumber."

Veel eelmise aasta sügisel oli Airi oma kõhuga üsnagi rahulolematu, kuigi kaalunumber oli toona isegi kilo võrra väikesem. Täna saab ta öelda, et olukord on muutunud paremuse suunas. "Tunnen, et olen oma kõhuga täna rohkem rahul kui olin varem. Selle aasta eesmärgiks võtsin endale tegeleda iseendaga väga palju  tahan jõuda enesearmastuseni. Allavõtmisega on mul miskipärast tulnud väga palju enesekriitikat iseenda vastu, mida varem, kui priskem olin, ei olnud nii palju, vähemalt ei mäleta küll. Ent saan öelda, et mulle meeldib mu keha iga päevaga aina rohkem ja naudin selle muutumist," tunnistab ta.

Kuid millist kehaosa Airi enda juures enim armastab? "Ilmselt rinnad, sest vaatamata kaalulangusele jäid mul rinnad alles. Tavaliselt naistel kaovad ju kaalulangetusega rinnad ka ära."

Magusat armastab Airi aga endiselt, kuid täna oskab ta seda isu ohjes hoida. "Minu lemmikpatutoit on alati magus. Täiesti ausalt, ma olen suur magusesõber ja võin vabalt ära süüa suure šokolaadi… Aastatega olen seda isu ohjama õppinud, ent vahel tuleb siiski suur kiusatus süüa palju magusat."