Reklaam sulgub sekundi pärast

Elu kuldreeglid: Pille Minev

Foto: Külli Rummel

Raadio Star FM-i hommikuprogrammi saatejuht Pille Minev tõdeb, et tema rahukoht, kus käia ja olla, on mets – sealt leiab ilu ka halli taeva korral ja porikarva metsaraja ääres.

ABIELU = ME OLEME KOOS

Abielu on muidugi armastus, kuid ka otsus. Kui on mingi jama, siis me ei aruta, kas läheme koos edasi. Mõtleme, kuidas sellest jamast välja tulla ja sellele lahendus leida. Kui hakkad jaurama kasvõi ainult oma mõtetes, et kas see on ikka õige inimene, siis juba alustad mõrade toksimist suhtesse.

RÄÄGIN LAPSEGA

See ei loe, et laps on suureks saanud. Tahan targutada, kuulata lugusid, koos mõelda ja arutada. Kunagi võisid emad öelda, et kuula vanemat ja targemat. Nüüd tõden tihti, et täiskasvanud lapsel on asjadest arusaam avaram ja arukam. On küllalt valdkondi, milles temal on teadmisi rohkem.

IGA ILMAGA METSA

Käin sageli koeraga metsas ja mere ääres, kuid kui peaksin valima neist ühe, siis oleks see mets. Ka sügisel, kui puud on raagus ja hall taevas sulab ühte porikarva metsarajaga. Leiab ilu ja rahu sealtki.

VAIKUS KOSUTAB

Vaikuses puhkan kõige paremini. Muusikaga ka, kuid need on siis erilised hetked, mil valin sobiva plaadi ja hakkan seda kuulama. Üksi kodus olles olen peamiselt vaikuses. See kosutab.

REEGLID TÖÖL

Kas mulle meeldivad mu kolleegid? Jah.
Kas mulle meeldib töö, mida ma teen? Jah.
Kas palk on rahuldav? Jah.

Need kolm on paigas ja seega ei ole pikalt piriseda põhjust.

LEPIME ÄRA

Mulle ei meeldi tülis olla. Kellele meeldiks? Kui vihastan, siis annan endale aega. See on harjutamise küsimus. Alati ei õnnestu, kuid sageli siiski. Järgmisel päeval on viha lahtunud ning vajadusel saan siis rahulikult sasipuntra lahti harutada. Seda nii koduste, kolleegide kui ka sõpradega.

LOEN RAAMATUID

Raamatud aitavad minna teise maailma. Tõmbavad oma mullist kõrvale ja avardavad mõttemaailma. Muidu kiunukski ainult oma argiste probleemide kallal.

Ka reisimine rikastab, kuid raamatu saad võtta igasse kodusesse õhtusse. Lihtne ja toimiv rännak.