Reklaam sulgub sekundi pärast

HOIATUS LAPSEVANEMATELE: sotsiaalmeedias levib ohtlik tekst

Tubli pereema Annela soovib hoiatada kõiki lapsevanemaid ohtliku internetis leviva teksti eest. Nimelt kui mõnda aega tagasi levis sotsiaalmeedias õõvastav tapmismäng Momo, siis nüüd jagatakse laste seas teksti, kus seisab, et kui laps kõnealust teksti edasi ei saada, sureb ta ära. 

"Head lapsevanemad - panen teile kõigile südamele, et räägiksite oma lastele internetiohtudest! Lisaks paljuräägitud Momole sai minu laps eile sõbrannalt FB Messengeris täiesti haige teksti, kus kästakse seda 15 sõbraga jagada või sa sured ära. Sisu oli a´la "Olen 17 aastane tüdruk ja olen surnud, mul ei ole silmi peas ja olen katki. Sa saad mind aidata kui jagad seda kirja. Üks poiss naeris selle kirja üle ja nüüd on ta ka surnud."

Laps oli täiesti šokis ja küsib: "Emme mis ma teen?"
Üks asi on kuulata seda, mille vastu meedias konkreetselt hoiatatakse, aga on üllatav, kuidas selline tekst mõjutab last kui sellest ei ole teda konkreetselt ette hoiatatud.

Loomulikult palusin tal oma sõbrannale öelda, et ta mitte mingil juhul ei jaga seda lisaks veel 14 inimesele, aga ei oska kommenteerida, kas ta seda juba jõudis või mitte. Igatahes minu lapseni see juba jõudis.

Julgustage neid selliseid tekste kohe kustutama ja mitte uskuma! Siit ka järeldus, et kodus ei tohiks vahtida ka neid selgeltnägijate saateid, kus hauatagusest maailmast keegi sinuga ühendust võtab," kirjutas Annela ning toonitas, et lapsel endal ei ole Facebookis kontot, vaid tekst levib Messengeri kaudu. 

Kommentaaridest selgub, et samasugune tekst ei levi ainult sotsiaalmeedias, vaid ka sõnumite teel. "Lihtsalt infoks. Samasisuline kiri levib/jagatakse ka sõnumite teel. Seega tasub sellest rääkida ka lastele, kellel ei ole Facebooki, Instagrami jm kontosid."