Reklaam sulgub sekundi pärast

KELLAKEERAMINE kaob tõesti Eestis ära!?

Sel sügisel toimub kellakeeramine nii nagu ikka - oktoobri viimasel pühapäeval Eesti aja järgi kell neli öösel minnakse tagasi vööndiajale. Ka järgmisel kevadel keeratakse kella, et minna tagasi suveajale, ent pikas perspektiivis on siiski plaanis kellakeeramine lõpetada ning jäädavalt suveajale jääda, vahendavad TV3 Seitsmesed.

Sel sügisel toimub kellakeeramine nii nagu ikka - oktoobri viimasel pühapäeval Eesti aja järgi kell neli öösel minnakse tagasi vööndiajale. Ka järgmisel kevadel keeratakse kella, et minna tagasi suveajale, ent pikas perspektiivis on siiski plaanis kellakeeramine lõpetada ning jäädavalt suveajale jääda, vahendavad TV3 "Seitsmesed".

Euroopa Komisjon teatas eile soovist kellakeeramine lõpetada ja minna üle alalisele suveajale. Selgub aga, et muudatus võtab aega ning ees on kooskõlastamine teiste riikidega. Nimelt on vaja leida kokkulepe Eesti ja naaberriikide vahel. Antud hetkel on Soome nõus, et kellakeeramine lõpetatakse ning minnakse üle jäädavalt suveajale, kuid Leedu mitte.

Naaberriikidega kokkuleppe saamisel kaob Eestis ära ka kellakeeramine, ent sel ja järgmisel aastal see veel ei toimu.