Reklaam sulgub sekundi pärast

PEREARST KARMEN JOLLER: uus koroonalaine on kohal, aeg kanda maski

Buduaar

Karmen Joller
erakogu

Perearst Karmen Joller nendib, et koroona on tagasi ning aeg on tegutseda.

"COVIDi testidest.
Kui inimene tuleb perearsti juurde ja tal on -tervise- tõttu vaja teha COVIDi kiirtest ja see tehakse perearstikeskuses meediku poolt, siis saadetakse tulemused digilukku ja inimene saab vajadusel digiloos genereerida tõendi COVIDi läbipõdemise kohta. Testi vajalikkuse üle otsustab arst või õde.
Mingeid COVIDiga seotud tõendeid ei ole perearstid üldiselt kunagi väljastanud ega hakka ka väljastama.
Kes soovib testi teha selleks, et tulevikus reisida, siis peab ta selle testi ise laskma tasuliselt teha, näiteks Synlabis. Reisimine ongi luksus ja Eesti maksumaksja ei pea kinni maksma reisida sooviva inimese terviseteenuseid. Ka praegu maksavad inimesed ise näiteks kollapalaviku või A-hepatiidi vaktsiini eest, uuringute ja analüüside eest, mida on vaja reisimiseks.

Vaktsiinid
Teine tõhustusdoos tehakse üldjuhul umbes 6 kuud pärast eelmist tõhustusdoosi või viimast põdemist. Vaktsineerima peaksid kindlasti riskirühmade inimesed:
- vanus üle 60 ja/või
- krooniliste haiguste põdejad.
Lisaks peaksid vaktsineerima need, kes riskirühma inimestega sageli kokku puutuvad: meedikud, hooldekodude töötajad jm.
Vaktsineerida võivad loomulikult ka kõik teised ja hetkel on see kõigile tasuta.
Vaktsineerimine hoiab ära ka COVIDi raskeid tüsistusi, nt südameinfarkti, insulti jm trombidega kulgevaid haigusi.

Maskid
COVIDit on Eestis juba palju. Kes ei soovi, et COVID tema igapäevarutiini rikuks, kannab juba täna maski kõikjal, kus on palju inimesi ja kus need inimesed on rohkem kui 15 minutit tihedalt siseruumis koos.
Riigilt ootame immuniseerimispassi projekti lõpuleviimist, nii et inimestele hakkaksid tulema meeldetuletused, kui on aeg teha ükskõik milline vaktsiin."

 

COVIDi testidest. Kui inimene tuleb perearsti juurde ja tal on -tervise- tõttu vaja teha COVIDi kiirtest ja see tehakse...

Posted by Karmen Joller on Wednesday, July 27, 2022