Reklaam sulgub sekundi pärast

RIIGI INFOSÜSTEEMI AMET HOIATAB: internetis liigub ohtlik muukimisskeem

Internetis on taaskord liikvele läinud ohtlik petuskeem, kus inimestele öeldakse, et nende meiliboks on deaktiveeritud ning nad peavad koheselt sisestama oma paroolid, et konto uuesti aktiveerida. Paraku on tegu lõksuga, mille abil meelitatakse inimestelt välja nende paroolid.

Internetis on taas kord liikvele läinud ohtlik petuskeem, kus inimestele öeldakse, et nende meilboks on deaktiveeritud ning nad peavad koheselt sisestama oma paroolid, et konto uuesti aktiveerida. Paraku on tegu lõksuga, mille abil meelitatakse inimestelt välja nende paroolid.

Need, kes lõksu langevad ning oma parooli sisestavad, peavad koheselt oma konto parooli ära vahetama ning võimalusel soovitatakse võtta kasutusele kahetasemeline autentimine, et vältida oma isiklike andmete sattumist pahalaste kätesse.

Riigi Infosüsteemi Amet jagab Twitteris CERT Estonia hoiatust õngitsusskeemide kohta ning kirjutab järgmiselt: "Ringi liiguvad meilboksi deaktiveerimisest teavitavad kirjad. Juhul kui sa kogemata oma kasutajainfo õngitsuslehele sisestasid, vaheta koheselt konto parool ja aktiveeri võimalusel kahetasemeline autentimine," soovitab Riigi Infosüsteemi Amet.

Postitust näed ka CERT Estonia Twitteris siin