Reklaam sulgub sekundi pärast

STIILIPIDU ratastel ehk Swing&Ride 2022  

 Pühapäeval, 4. Septembril toimub imelises Tallinna vanalinnas ratta-stiilipidu Swing&Ride. Pühkige tolm oma vanavanemate jalgratastelt, pange stiilselt riidesse ning tulge üheskoos sõitma, tantsima ja piknikku pidama!  

Kogunemine rattaretkeks algab kell 14:00 Uisuväljaku kohviku terrassil (Harju tn 40A), rattakolonn alustab liikumist orienteeruvalt kell 15:00. Rattasõidu lõpuks suundutakse tagasi Harju tänava haljasalale piknikule.

Seitsmendat korda toimuva Swing&Ride ehk ratastel stiilipeo idee on tulnud Londoni ürituselt The Tweed RunTegu on stiilipeoga, mille üks kohustuslik osa on riietus. Ideaalis on see traditsiooniline inglise sportlik stiil, võtmesõnaks - tviid! Riietuda võib ka swingiajastule (1920-1950) kohaselt. Riietusest veelgi tähtsamal kohal on aga jalgrattad. Rattaretkele on oodatud osalema vanad- ja/või linnajalgrattad.

„Me armastame swingiajastut tervikuna - muusikat, riietust, soenguid, filme, autosid ja loomulikult ka jalgrattaid! Aastatel 1920-1940 oli jalgratastel inimeste igapäevaelus oluline roll ning on tore rännata ajas tagasi, et veeta üks päev koos stiilsete ajalooliste jalgratastega.“ - lausub Swing&Ride 2022 peakorraldaja Oksana Kustova.

Loomulikult kõlab ürituse vältel swingmuusika, saab tantsida nii Uisuvälja kohviku terrassil kui ka vahepeatusel Tornide väljakul. Orienteeruvalt kl 16.00 toimub ka populaarseima swingtantsu Lindy Hopi õpetus kõigile huvilistele!

Rattaretke korraldajaks on MTÜ Tallinn Swing Dance Society, mis ühendab inimesi, kellel on kirg swingtantsu, -muusika ja –ajastu vastu. Esmakordselt osaleb üritusel pōneva etteastega Tsirkusestuudio Folie ja juba traditsiooniliselt on stiilsel rattaretkel kohal Eesti Jalgrattamuuseum, oma vintage jalgratastega. Projekti partneriks on City Bike Tallinn, kes rendib soovijatele stiilseid linnarattaid. 

Üritus toimub iga ilmaga!

Info ürituse kohta:

http://www.tsds.ee/swingride-2022-tweed-run-tallinn/

https://facebook.com/events/s/swingride-vol-7-tweed-run-tall/2529263037209334/

Foto: Joonas Kaljulaid