Reklaam sulgub sekundi pärast

TUNTUD EESTI NAISED jagasid õõvastavaid lugusid anonüümsetest kommentaaridest

Hiljutises telesaates "Radar" tuli juttu anonüümsetest kommentaatoritest ja vihakõne levikust Eestis. Saates sai sõna ligi ligi 30 inimest, kes jagasid õõvastavaid lugusid sellest, kuidas neid kommentaariumides, sotsiaalmeedias ja isegi tänaval sõnadega rünnatud on. Teiste seas jagasid oma lugusid ka Helen Adamson, Getter Jaani, Merilin Taimre, Kethi Uibomägi, Kristel Aaslaid jt. 

"Kahjuks pole asi paremaks muutunud. Ikka öeldakse palju negatiivseid sõnu, mis teevad siiani väga haiget," rääkis lauljatar Getter Jaani. 

"Kui mul on midagi head öelda, siis jumala eest ei ole mõtet. Aga kui mul on midagi halvasti öelda, siis oi ma ütlen! Mis ma teen sellega, et ma olen loll, kole lehm? Mis kriitika see selline on, millega ma saaks midagi päriselt teha?" imestas "Radaris" näitleja ja laulja Kristel Aaslaid.

"Pidevalt käivad need kommentaarid, et miks sa ikkagi tisse endale ei pane... Kuidas sa julged olla artist niimoodi, et sul ei ole keha proportsioonis, et sul ei ole neid silikoone pandud?" rääkis laulja Kethi Uibomägi, kes tunnistas läbi pisarate, et säärased kommentaarid on mõjunud ka tema enesehinnangule.

"Esimesed korrad ma ikka hakkasin nutma. Päris valus oli. Eriti, kui see puudutas perekonda, kui keegi hakkas halvustama mu vanemaid või ütlema, et ma olen sohilaps. See tegi mulle eriti haiget," meenutas elustiiliblogija Merilin Taimre.

"Ma olin päev varem lugenud mingeid kommentaare, kui halb, nõme, mõttetu kole ja saamatu ma olen ja küsimusi küsida ei oska. Mul tuli paanikaolukord kaamera ees, mul ei tulnud sõnad suust välja ja käed hakkasid värisema. See jääb ikka väga kauaks istuma kuklasse. Inimesed ei saa sellest aru, kui seda ei kirjutata nende enda kohta," nentis TV3 uudisteankur Keili Sükijainen.

"Mulle läksid need kommentaarid nii hinge, kui tuleb pidevalt kriitikat, et Helen ei oska üldse laulda, ta on täiesti kohutav artist, inimene, ja näeb veel kole välja ka. Ma arvan, et see oli üks põhjuseid, miks ma langesin nii sügavale depressiooni," tunnistas lauljatar Helen Adamson.

"Keegi oli öelnud, et kui sa tahad kuulsaks saada, siis söö ennast paksuks ja võta alla. Need sõnad teevad mind ikkagi väga hellaks ja nõrgaks ning mõtlen, et ma ei tahagi kuskile minna. Äkki kõik arvavad nii," rääkis spordientusiast Liis Velsker.

"Mingi vanem meesterahvas ütles mulle, et mine tagasi Aafrikasse, kust sa tulid, sest mina sind siia ei taha ja meil ei ole vaja neid pagulasi siia Eestisse. Ja et sa oled rõve neeger. Selliseid asju on paar korda olnud juba ja jumala eest, see teeb haiget," tunnistas lauljatar Sissi Nylia Benita.