Reklaam sulgub sekundi pärast

ULMELINE SUMMA: Aqva Hotel & Spa juht avaldas detsembrikuu elektriarve

123rf.com
Picture of happy couple relaxing in pool spa

Juba pea kuu aega on Eestis tõsiseks arutluse teemaks elekter ning kui palju see võrreldes eelmise aastaga tõusnud on. Inimesed on selle puhul avaldanud sotsiaalmeedias ka kuvatõmmiseid ning jaganud arveid, millest üks on suurem kui teine.

Oma detsembrikuu elektriarve otsustas Facebookis avaldada ka Aqua Spa juht Roman Kusma ning kirjutas selle juurde üsnagi tõsised read. 

"Eestis on täna maailma kalleim elekter!
Eraisikute kõrval on kannatajateks ka ettevōtted. Enamik neist on saanud viimaste päevade jooksul Eesti Energialt oma, ōhku ahmima panevad, uusaasta kingitused kätte.

Võtab tōesti sõnatuks ja lööb käpuli küll, kui su energiaarved on äkki suurenenud 400% võrra
Kus krdi kohas me elame?
Vaatamata sellele, et me ise suudame toota ja toodamegi suhteliselt odavat energiat, müüb Eesti Energia meile elektrit hinnaga, mis on täiesti utoopiline ja mille hinnakujundus ei vasta mingisuguselegi loogikale.
Valitsus ütleb, et see on turumajandus.
Ei, see ei ole turumajandus, see on riiklik röövmajandus.

Tänane eletrimüügi süsteem käib läbi mingi institutsiooni, mida kutsutakse, et inimesi eksitada, elektribörsiks. Eesti peab sealt viivitamatult lahkuma või kui me sealt ära tulla ei plaani, siis on teine lihtne võimalus kompenseerida inimestele ja ettevõtetele need röögatud arved.
Kuna viimase aasta jooksul on riiki asutud juhtima seaduste asemel erinevate korraldustega, siis saab valitsus juba järgmisel kabinetiistungil anda välja korralduse, et Eesti Energia väljastab kõigile oma klientidele 70% suuruse kreeditarve nende detsembrikuu arvest.

Valitsus ütles, et nad peaks laenu vōtma, et kōigile kompenseerida kōrgeid arveid.
Ei pea ju!
Kui kulud elektri tootmiseks pole aastaga suurenenud, siis saab ju rahulikult elektrit sama hinnaga müüa, mis eelmiselgi aastal. Kui praegu väljastada kreeditarved, siis ei pea ka keegi kellegile midagi tagasi maksma hakkama, vaid kliendid tasuvad kohe õiglase hinna elektri eest.

Eesti Energia kuulub riigile ja riik oleme ju meie teiega. Tuginedes sellele leian, et meile peab tagastama meilt röövitud raha otse kreeditarvete näol.
Ja et tulevikus enam keegi selliseid arveid väljastada ei saaks, nōuan piirhinna kehtestamist, näiteks Indrek Neivelti poolt pakutud 70 eurot Mwh eest.
Selleks on teil, hea valitsus, minu ja usun, et kõigi eestimaalaste mandaat olemas.
Kui teil seal Toompeal üldse veel mingi mõtlemisvōime säilinud on, siis tegutsege kohe, sest vastasel juhul pole meil, tarbijatel midagi muud teha, kui oodata EKRE poolt lubatud elektriarvete amnestiat. Ja mitte ainult oodata, vaid me oleme sunnitud tegutsema selles suunas, et EKRE oma lubadust täita saaks.

Lisan siia imetlemiseks Aqva spaa gaasi ja elektriarved, 2020. ja 2021. aasta detsembri omad.
Mis moodi peab ettevõte, kellelt on vaktsiinipassi kehtestamise ja negatiivse testiga spaasse ja restoranidesse pääsemise ära keelamisega röövitud üle 30 % kliente, veel selliste hiigelarvetega hakkama saama?
Mina ei tea!
Äkki keegi valitsusest oskab nõu anda."

spa
erakogu