EESTI INSTAGRAMI staaridelt nõuti häkitud kontode eest 230 eurot

Eilses "Radaris" rääkisid kohalikud Instagrami staarid Katri Palm, Merilin Taimre ehk Paljas Porgand ning Sandra Raju, kuidas nende kontodele sisse häkiti ja need kaaperdati, et seejärel lunaraha nõuda.

Eilses “Radaris” rääkisid kohalikud Instagrami staarid Katri Palm, Merilin Taimre ehk Paljas Porgand ning Sandra Raju, kuidas nende kontodele sisse häkiti ja need kaaperdati, et seejärel lunaraha nõuda.

Selle suve alguses said kõik kolm naist õngitsuskirja häkkerilt, kes nimetas end Anastassia Smirovaks. “Anastassia kirjutas mulle koostööpakkumise, mis oli suunatud ühele riidebrändile,” meenutab Sandra Raju, kuidas kõik alguse sai.

“Ma ei kliki kunagi niisama mingile lingile, aga see oli täiesti tavaline Instagrami link ja see viiski täiesti tavalisele Instagrami lehele,” tõdeb Merilin Taimre, keda paljud teavad kui Paljas Porgand nimelise blogi autorit.

“Ma mõtlesin, et maru kahtlane, kuid plaanisin sellele meilile ikkagi hiljem vastata. Aga 30 minutit hiljem oli juba hilja, sest siis ma enam oma kontosse sisse ei saanud,” kommenteerib Katri Palm, kui kiirelt kõik käis.

Kõikide Instagrami staaride kontod kaaperdati. Neile anti teada, et nenede kontodele on sisse häkitud ja oma konto tagasi saamiseks pidid naised kahe tunni jooksul maksma kindla summa. “Ma olin paanikas, ma helistasin esimese ajana oma mehele,” ütleb Merilin Taimre.

Kaaperdajad nõudsid konto tagastamise eest 230 eurot bitcoin‘ides. “Nad olid väga kannatamatud, kui ma minutiks ei vastanud, siis nad juba küsisid, et miks ma ei vasta kiiremini,” meenutab Merilin.

Kõik kolm ohvrit said pärast raha tasumist oma konto kiirelt tagasi.