EKSPERIMENT: KUIDAS Rahulate pere ühe kuuga mitusada eurot kokku hoidis

EKSPERIMENT: KUIDAS Rahulate pere ühe kuuga mitusada eurot kokku hoidis
Kaisa Kabin

Paljud inimesed seavad endale uue aasta saabudes uusi eesmärke, mille poole püüelda. Jalgpallikohtuniku ametit pidav Anni Rahula otsustas, et sel aastal kavatseb ta iga kuu miskit põnevat ette võtta ning ühtlasi võiks eesmärk mingil määral kasulik olla.

Jaanuarikuu eesmärgiks sai Annil võimalikult vähe raha toidu peale kulutada.

Tulemusena on Rahulate pere ühe kuuga säästnud mitusada eurot ning sügavkülmikus on varasemast märksa rohkem vaba ruumi. Esimese kahe nädala lõppedes oli toidule kulunud ei rohkem ega vähem kui 12.50 eurot.

”Minu eesmärgiks oli tekitada harjumus toiduained toidukordadeks ära jagada ja poes vähem emotsioonidel põhinevaid oste sooritada. Seega muidugi ka vähendada toidu riknemist ja ära viskamist. Ma külmutan päris palju toiduaineid, aga ega need ka igavesti ei säili ja neid me olemegi jaanuaris kasutanud,” ütleb Anni.

Anni on antud teemal ka pisut uurimistööd teinud ning paraku on reaalsus üsnagi karm. ”Eesti pered viskavad aastas üle 60 miljoni euro väärtuses toitu ära ja ligi kolmandik kogu maailmas toodetud toidust raisatakse või jäetakse kasutamata. See on lausa pöörane,” nendib ta.

Kusjuures Anni väljakutse meelitas ka mitmeid tema jälgijaid täpselt sama tegema. ”Minu eesmärgiks on muuta meie pere tarbimisharjumusi paremaks ja tore on tõdeda, et ka mitmed teised inimesed teevad seda väljakutset minuga kaasa.”

Lisaks avastas Anni enda jaoks mitmeid uusi ja põnevaid retsepte ning tema loominguline lähenemine toidu valmistamisele sai täiesti uue tähenduse. Rääkimata asjaolust, et raha sai kenasti kokku hoitud.

Sarnased artiklid