FOTOD! KAHE LAPSE EMA ELIKO HAAK paljastas, kuidas ta beebikilodest vabanes

Imekaunis ja särav fitnessitreener Eliko Haak ning tema ärimehest elukaaslane Teet Saarepera kasvatavad kahte tütart, kellest noorem sündis eelmise aasta sügisel. Kahe lapse kõrvalt on Eliko suutnud end lausa kadestamisväärsesse vormi ajada ning ta usub, et iga naine saab sellega hakkama.

Imekaunis ja särav fitnessitreener Eliko Haak ning tema ärimehest elukaaslane Teet Saarepera kasvatavad kaht tütart, kellest noorem sündis eelmise aasta sügisel. Kahe lapse kõrvalt on Eliko suutnud end lausa kadestamisväärsesse vormi ajada ning ta usub, et iga naine saab sellega hakkama.

Eesti üheks edukaimaks ettevõtjaks peetav Teet, kes on ka OÜ Riigiressursside Keskuse omanik, ja Eliko said esimese lapse, tütre Säde-Ly 2014. aasta veebruaris ning teine tütar sündis 2016. aasta 12. septembril. 

Eliko meenutab, et teise rasedusega võttis ta kaalus juurde 13 kilogrammi ning loomulikult oli soov nendest kilodest lahti saada. “Peale sünnitust hakkasin kohe õues lastega jalutamas käima. Kõhulihaseid esimesed kaks kuud pärast sünnitust teha ei tohi. Beebikilodest vabanesin ma tegelikult kiiresti, sest elu kahe väikese lapsega on ikka väga kiire,” tõdeb naine.

Ideaalne vorm ei tähenda Eliko jaoks peenikest figuuri, vaid rahulolu iseendaga. “See, mis tuleb seest ja väljast ning moodustab terviku. Igal naisel on enda ideaalne vorm. Kõik, mida sa teed, peab tulema seest!”

Siiski nendib ta, et sünnitusega keha muutub ja see on pisut ehmatav. “Keha on vett täis, pehme ja lihased nõrgad. Aga see tõepoolest muutub ajaga ja kui veel ise ka pingutada, siis on tulemused ka kiiresti märgatavad.”

Paljude naiste jaoks on kõige raskem just see esimene samm ehk siis ennast trenni tegema motiveerida. “Mind ajendab trenni tegema see suurepärane rahuolu pärast treeningut. See vastab tõele, et trenn teeb õnnelikuks. Isegi kui seljataga on väga raske päev olnud, siis võta see matt välja ja tee enda kõige lemmikumaid harjutusi. Peale seda on elu jälle ilus, tõesõna,” soovitab Eliko.

Eliko ütleb ausalt, et tema õnnevalem ongi just see, kui ta saab päevas ühe tunni kulutada treeningule või joogale. Kuid kahe lapse kõrvalt ei ole see sugugi nii lihtne. “Kahe lapse kõrvalt trenni jõuda on tõesti keerulisem. Samas, kui me ei saa ja ei jõua laste kõrvalt treeningsaali minna, siis saab ju hoopis kodus koos lastega treenida. See on tõesti vahva – mõlemad osapooled on õnnelikud.”

Kui jutt juba kodus lapsega treenimisele läks, siis tegelikult on Eliko valmis saanud raamatu “Lapsega koos vormi”, mis on mõeldud kõikidele nendele emadele, kes soovivad samuti end vormi ajada. Raamatus on lihtsad ning tõhusad treening- ja joogaharjutused, mida just koos oma lapsega teha saab. “Minu eesmärk oli luua võimalikult lihtne raamat emale, kes soovib oma vormi taastada ning samuti olen raamatut koostades mõelnud lastele, kelle jaoks on selles raamatus üsnagi palju põnevat avastamist ja õppimist. Kusjuures seda raamatut on võimalik panna püsti asendisse seisma nii, et sul on võimalik samal ajal raamatusse piiluda ja harjutusi praktiseerida. Leheküljed on raamatul tugevast materjalist, mis samuti teeb selle kasutamise treeningu ajal hõlpsamaks,” kommenteerib Eliko.

Eliko suurem tütar naudib väga koos emaga treenimist. “Esitan lastele igal õhtul enne magamajäämist küsimused, et mis me täna tegime ja mis kõige rohkem päevast meeldis. Ja mu suurem tütar ütleb alati, et nii lahe oli emmega täna trenni teha. Sellise teadmisega on tõesti hea uinuda – soe tunne tuleb sisse!”

Raamat “Lapsega koos vormi” jõuab müügilettidele peagi ning juba praegu saad selle kohta täpsemat infot siin