GALERII! EESTI PARIMAD shot’ide valmistajad

7 kommentaari
GALERII! EESTI PARIMAD shot’ide valmistajad

Selgusid Eesti parimad shot‘ide valmistajad võistlusel: 10. EESTI LAHTISED MEISTRIVÕISTLUSED LICOR 43 SHOT‘IDE VALMISTAMISES. 

7. jaanuari Tartu ööklubis Maasikas toimunud Licor 43 shot‘ide valmistamise võistluse võitis Kaisa Ülejõe (Lemon Lounge, Haapsalu), teise koha saavutas suurte võistluskogemustega Kristo Tomingas (Butterfly Lounge, Butterfly Club, Tallinn) ja kolmanda koha sai Stefanie Lell (Venus Club, Tallinn). 

Licor 43 shot‘ide võistlus järgib 9. korda ööklubis Maasikas toimunud shot‘ide võistluse traditsioone ja reegleid. See võistlus on tuntud oma väga rohkearvulise osavõtu poolest, kuna võistlejatel pole vaja ette valmistada kokteiliretsepte – vaja on teha vaid kaks erinevat kihilist shot‘i võimalikult täpselt ja kiirelt. See võistlus on ühtlasi ka paljudele teenindajatele esimeseks võistluskogemuseks.

Võistlusele registreerus 76 osalejat üle Eesti. Eelvoorudes valmistas iga võistleja 3 Hot 43 (2 cl Licor 43, 2 cl kuum kohv, vahukoor) shot‘i ja 2 Mini Beer (4 cl Licor 43, vahukoor) shot‘i. Finaalides valmistas 10 parimat võistlejat 6 Hot 43 shot‘i ja 4 Mini Beer shot‘i. Eelvoorudes oli shot‘ide valmistamiseks aega 2 minutit ning finaalides 3 minutit.

Võistluse võitja Kaisa Ülejõe näitas finaalis parimat aega ja sai kõige vähem veapunkte tehnika eest. Võitja sõidab Licor 43 koolituskeskusesse Hispaanias, kus saab tutvuda selle toote ajaloo ja tänapäevaga. Kõikidele osavõtjatele olid auhinnad ööklubi Maasikas ja Licor 43 poolt.

Licor 43 on väga pika ajalooga Hispaania liköör, mis panustab palju noorte teenindajate julgusele ja oskuste parandamisele. Läbi selle võistluse saavad paljud oma esimese kokteilivõistluse kogemuse ja julguse järgmistel võistlustel osalemiseks.  

Võistlus toimus koostöös Eesti Baarmenite Assotsiatsiooniga. Võistluse peakohtunik oli EBA president Margit Kikas. 

Vaata pilte galeriist ja võistluse täispikk galerii on SIIN