HANNES VÕRNO: „Olen õppinud olema mees. Koos kõige selle juurde kuuluvaga!“

Kersti Niglas

Buduaar

„Kõik mida mina ja ka teised mehed elus teevad, on tegelikult üksnes naiste pärast,“ sõnab multitalent ja loovhing Hannes Võrno (50), lisades, et naised on tema suurim inspiratsioon.

Milline naine püüab sinu pilku?
Naine, kes vaatab mulle silma.

Mis on naistega suhtlemise juures kõige olulisem ja mis kõige keerulisem?
Naistega ei saavuta ükski mees midagi ilma lugupidamise, tähelepanu ja viisakuseta. Kõige keerulisem samas on see, kui naine ise ei soovi meeste viisakusel ja flirdil vahet teha.

Kuidas sulle tundub, kas mehed õpivad ajaga (naiste) mõtteid lugema?
Mehed võivad seda ju püüda, aga lõpuni saavutamatuks see paraku jääbki. Ma ei tea küll mehi, kel oleks tungiv soov naiste mõtteid lugeda, kui nad ise oma mehelikkuses täiesti kindlad on.

Kui romantiliseks meheks sa end ise pead ehk kui sageli kingid lilli ja ütled naisele need kolm kaunist sõna?
Väga romantiliseks, sest kingin lilli meelsasti ja ka ilma, et sinna juurde käiks kolm kaunist sõna – palju õnne sünnipäevaks!

Milline muusikapala kõlaks sinu armastuse soundtrack’il?
„Help Me Make It Through The Night“, ansambli Gladys Knight & The Pips plaadilt „Standing Ovation“

Millised on need viis asja, mida iga naine peaks meeste kohta teadma?

1. Esimene NAINE mehe elus on tema EMA. Selles suhtes kujuneb mehest terveks eluks see, kes on ta nii enese kui kõikide teiste jaoks.
2. Esimene MEES mehe elus on tema ISA. Selles suhtes kujuneb mehest terveks eluks see, kes on ta nii enese kui kõikide teiste jaoks.
3. Esimene ARMASTUS mehe elus tuleb siis, kui ta ise on alles POISS ja tema ellu tuleb keegi, kes on alles TÜDRUK. Mehe ja naise vaheliste tunnete peensusteni mõistmiseni on sealt väga pikk tee ja reeglina jõuavad kohale väga vähesed.
4. Iga VALU mehe hinges on sageli kuni elu lõpuni ja väga sügaval peidus. Meest, kes poleks kordki elus oma hingevalu alla neelanud, ei ole olemas ning igaüks varjab seda isemoodi.
5. Suurim HIRM mehe elus on hakkamasaamine talle esitatud ootustega, mis ei toeta tema olemust: seda, kes ta tegelikult on.

Milline on parim viis leppimiseks?
Mõistmine, et sild kärestiku kohal on mõlemalt poolt vaadates täpselt sama pikk ning selle mõlemad otsad asuvad alati samal kõrgusel. Astu talle lihtsalt vastu. Ka siis, kui tundub, et teine ei kavatsegi paigast liikuda. Sa ei lähe ei alla ega üles, sa oled alati samal kõrgusel. Vahe on vaid selles, kes on valmis vastu tulema.

Oled loovhing. Kui palju on naised sind sinu tegemistes inspireerinud ja kuidas?
Tänu naistele tunnen ma end mehena. See on suurim loominguline inspiratsioon.

Mis saab suhtele kõige kiiremini saatuslikuks?
Hinge sügavuses elutsevad ideaalid ja suured ootused teise inimese osas. Nende mitte täitumisel alustame talle halastamatut hinnangute andmist. Kõiges teise inimese kritiseerimist ja asendustegevustesse tõmbumist.

Milliseid omadusi sa naiste juures kõige rohkem imetled ja hindad?
Imetlen naisi, kes märkavad, kui neile silma või järele vaadatakse. Naeratavad, kui neile sisenemisel ja väljumisel viisakalt uksi avatakse ja juhatatakse. Rõõmustavad ja ka tänavad, kui mehed teevad midagi pealtnäha nii elementaarset ja tavalist.

Kuidas suhtud armukadedusse? Kui armukade mees sa ise oled?
Armukadedus on hirm oma positsiooni pärast järjekorras. Me kõik soovime olla tähtsuse järjekorra ees otsas, sest see on loomulik igale elusolendile. See on tunne, mida mul on õigus tunda, kui tahan, ning emotsioon, mida ma võin ilma igasuguse häbita kogeda niipalju, kui soovin. Teha armukadedusest tabu ning manada ette nägu, nagu ei puutuks see igaühte meist, on variserlik jamps.

Milline on olnud sinu seni suurim paarisuhte õppetund ?
Olen õppinud olema mees. Koos kõige selle juurde kuuluvaga.

Kui saaksid ühe päeva olla naine, siis mida sa teeksid?
Oleksin. Oleksin ja ei seaks mingeid ootusi ei iseendale ega teistele, sest nii nagu ühest päevast ei piisa ka ühest elust, et naiseks olemist täielikult kogeda. Naine olla saaksin ma nii pisikese tüdrukupreili, noore kaunitari, küpse daami kui elukogenud memmena, mistõttu ei saa ma mehena sellele küsimusele vastata. Mu blogis on naistest päris palju kirjutatud. Artiklid leiab üles märksõnade „orgasm“ ja „Mercedes“ alt.

Kui raske on sinu kui mehe jaoks olnud otsus suhe lõpetada? Mis on sind neil hetkedel motiveerinud ja edasi liikuda aidanud?
Kõik, mida tehes olen tundnud hinges raskustunnet, olen ma teinud valesti ja vastupidi. Kõik, mida tehes olen tundnud hinges kergust, olen teinud õigesti. Nii lihtne ja samas keeruline see ongi. See kõik, mis oli ja veel tuleb, on minu, mitte kellegi teise elu.

Mida vanemaks ja targemaks me saame, seda paremini oskame tagantjärele oma suhetele hinnanguid anda-Millised on uurimad suhtevead, mida oled teinud?
Väga noore lapsevanemana elame oma laste peal välja kõiki suhteid, mis meil enda vanematega on. Piirame neid siin ja anname sealsamas piiramatuid vabadusi. Soovime neile sellist tulevikku, mis meie meelest on ainuõige. Premeerime neid, kui nad tegutsevad me ootustele vastavalt või käituvad meile sobivalt. Sellest kujuneb lõpuks mistahes suhtes olukord, kus elame end laste kaudu välja. Nii on keegi alati hea ja keegi alati paha. Must või valge.

Milline on kõige hullumeelsem või romantilisem tegu, mida oled naise tähelepanu võitmiseks teinud?
Kõik, mida mina ja ka teised mehed elus teevad, on tegelikult üksnes naiste pärast. Alustades emast ja õest pruutide, abikaasa ja tütardeni välja. Ma olen käinud täiesti tervete hammastega hambaarstil, sest mulle meeldis valges kitlis naine, kes ei leidnud kunagi ainsatki auku.

Kas raatsiksid mõnd oma romantilisimat või naljakaimat naistega seotud seika ka Buduaari lugejatega jagada?
Muidugi. Selle asemel, et võtta kätte ja küsida otse allikast, noppis Buduaar minu Instagramist pildi ja Facebookist naljatamisi „täägitud“ asukoha ning kirjutas lugejatele, et ma abiellusin Indias.