IKEVALD RANNAPI VÕIDULUGU “Genius” võidab brittide südameid

IKEVALD RANNAPI VÕIDULUGU “Genius” võidab brittide südameid

Märtsis toimunud Briti raadiokanali BBC Radio Lancashire saatejuhi John Gillmore’i poolt välja kuulutatud laulukirjutamise võistlusel võitis meie suurepärane laulja ja andekas laulukirjutaja Ikevald Rannap oma looga “Genius” esikoha. Magusale võidule, auhinnarahale ja salvestusõigustele järgnes kutse olla žürii auliige Last Choir koorivõistlusel, kus tema loomingut esitavad oma arranžeeringus võistlustulle astuvad 10 lastekoori.

Eelmisel neljapäeval käis Ikevald intervjuud andmas BBC Radios, mis on üks suurimaid maakondlikke raadiojaamu pärast Londonit ning arvatav kuulajate hulk saatel oli ligikaudu 150 000 inimest. Võistlus, kus esitati Ikevaldi lugu “Genius”, toimus järgmisel päeval Blackburni suurimas teatris King Georg Hall, kus pealtvaatajateks oli ligi 1500 inimest, lisaks 400-le lapsele, kes olid koorides. Žüriisse kuulusid veel dirigent Tom Newall, ooperilaulja Sean Ruane ja laulukirjutaja Chris Eaton. Chris on kirjutanud mitmeid lugusid Cliff Richardsile, Amy Grantile ning on võitnud mitmeid laulukirjutamisauhindu. Chris oli ka lauluvõistluse žüriis ning valis välja Ikevaldi laulu seitsme parima hulka. Chrisile meeldis Ikevaldi lugu koguni nii palju, et ta tegi talle ettepaneku sügisel ühiselt mõned laulud koos kirjutada. 

“Kui ma heliproovi läksin ja kuulsin, kuidas noored lapsed laulsid mu lugu, siis suu vajus lahti ja tänulikkuse pisarad hakkasid voolama. Selline tunne oli, nagu see oleks unenägu – see tundus nii ebareaalne. Olen alati tahtnud, et minu poolt kirjutatud muusikal oleks positiivne mõju inimestele ning kui nägin, et lapsed, kes vajavad kõige rohkem hoolitsust ja eneseusku, minu lugu laulavad, see oli lihtsalt nii liigutav. Mu süda täitus tähenduslikkusega ja silmad veega.

Lootsin, et saab heliproovis need tunded välja elada ja teiste mainekate žüriiliikmetega ikkagi 1500pealise publiku eest tõsisena näida, aga võta näpust – üks koor laulis seda lugu nii siira veendumusega võistluse ajal, et väike pisarapoiss oleks peaaegu välja pääsenud. Õnneks oli saalis pime ja keegi ei näinud,” ütles Ikevald.

Võistluse võitis Tarletoni põhikooli 55-liikmeline koor. “Nende koor võitis mu südame ja kõrvad esimesest noodist,” kommenteeris võitja valikut Ikevald.

Võistluse kordus kantakse üle BBC Radio Lancashire’is neljapäeval kella 17st. Võistlust saab järele kuulata SIIT.

Vaata Ikevaldi uue loo “Hit Me with Uour Tears” esitust ja intervjuud BBC Radios videole klikates.

Ja naudi “Genius” muusikat SIIT!