INIM-BARBIE PALJASTAS tõe oma vägivaldse suhte ja prostitutsiooni kohta

INIM-BARBIE PALJASTAS tõe oma vägivaldse suhte ja prostitutsiooni kohta

Silmatorkava figuuriga Anne Smith Aaslaid, kes eelmise aasta lõpust saadik on Eesti sotsiaalmeedias tuntust kogunud kui Eesti esimene inim-Barbie, on varemgi tunnistanud, et ta on kannatanud nii vaimse kui ka füüsilise suhtevägivalla all. Ka prostitutsioonist on ta rääkinud, ent kuidas see kõik alguse sai ja miks ei suutnud ta oma vägivaldse mehe juurest ära tulla – sel teemal avaldas ta oma blogis pika ja üsnagi mõtlemapaneva loo…

Silmatorkava figuuriga Anne Smith Aaslaid, kes eelmise aasta lõpust saadik on Eesti sotsiaalmeedias tuntust kogunud kui Eesti esimene inim-Barbie, on varemgi tunnistanud, et ta on kannatanud nii vaimse kui ka füüsilise suhtevägivalla all. Ka prostitutsioonist on ta rääkinud, ent kuidas see kõik alguse sai ja miks ei suutnud ta oma vägivaldse mehe juurest ära tulla – sel teemal avaldas ta oma blogis pika ja üsnagi mõtlemapaneva loo…

Powerlifting Barbie nime kandev naine tõdeb, et vägivaldsed suhted ei ole vägivaldsed algusest peale. “Peaaegu on alati ilusad ja toredad ajad. Minul oli oma mehega mitu toredat aastat, enne kui temaga juhtusid õnnestused, kui ta hakkas jooma ja kui hakkas avalduma tema psüühhikahäire, mida ta oli varem suutnud minu eest varjata. Ilusatest aegadest jäävad ilusad mälestused. Vägivaldne suhe areneb aja jooksul. See ei ole nii, et korraga hakkab mees naist järjekindlalt peksma. On esimene kord ja pärast seda vabandused ja andekspalumised. Ja siis on mingi aeg kõik jälle korras, kuni on teine kord ja siis on kolmas ja neljas kord. Aegamööda läheb mehe käitumine järjest hullemaks, aga see läheb niimoodi vaikselt, et sellega jõuab harjuda. Ja endiselt on vahepeal toredaid päevi, öeldakse ilusaid sõnu, tehakse kingitusi, käiakse kohvikus ja loomaaias. Ja kuna sul on sellest inimestest toredad mälestused ja kuna sa oled ikka temasse armunud, siis sa loodad, et nüüd on jälle kõik korras, et see oli viimane kord, et mees suudab ennast ikka kokku võtta ja mõistab oma vigasid. Kuni järgmise korrani. Põhimõtteliselt on vägivaldne mees nagu alkohoolik, kes lubab joomise maha jätta, siis vahepeal on mingi aja kaine kuni korra otsustab mõne pitsi võtta. Vägivaldselt mehel piisab teinekord mõnest ärritavast sündmusest, ebaõnnestumisest, üksteisest valesti arusaamisest ja enamasti mõnest üsna tühisest ja juhuslikust asjast, et tal ära keeraks,”tõdeb ta.

Kurb tõsiasi on see, et tihtipeale tunneb naine end ise süüdi olevat. “Eks tegelikult on ju mingi põhjus ka, miks mees naist lööb. Kui naisel on tuba koristamata ja mees teda selle pärast lööb, siis võib naine mõelda, et ta ongi selles süüdi. Naine võib ka ise välja mõelda igasuguseid õigustusi oma mehe käitumisele ja et kuidas tema ikka halb naine on. Mõnikord võib mees suuta tekitada väärusetuse tunde isegi naises, kes on kõrgelt haritud ja tööalaselt edukas olnud. Ja kui ikka mees naist järjekindlalt madaldab kuude ja aastate jooksul ja naine sellega kaasa läheb, et hakkabki mõtlema, et ta on täiesti väärtusetu, siis võib lõpuks naisel enesehinnang olla nii madal, et tal ei ole mingi jõudu tegutseda ja olukorda muuta. Ta lihtsalt eksisteerib päevast päeva ja loodab, et täna on ehk parem päev, et ehk täna mees ei tee temaga midagi halba. Ja iga päev ei tee ka ja siis ongi see päev hea päev.”

Powerlifting Barbie tundis kohustust oma meest üleval pidada, kuigi mees käitus temaga halvasti. “Minu mees oli aga raskete vigastuste tõttu töövõimetu ja ma tundsin kohustust teda ülal pidada. Ja niimoodi ma tundsingi, et ma ei suuda piisavalt palju raha teenida. Ja asi lõppes sellega, et töötasin prostituudina, sest mees surus mulle seda koguaeg peale ja teist võimalust raha juurde teenida ka ei näinud.”

Nii uskumatu kui see ka ei tunduks, kuid naise sõnul on täiesti võimalik sellise eluga ära harjuda – et peksa saamine ongi üks osa elust. “Mõnikord võib naine vägivaldse suhtega harjuda ja hakata pidama seda normaalseks. Kui me kõigile teistele räägime, et meil on kõik korras, siis võib hakata tunduma, et päriselt ongi kõik korras. Saan mõnikord mehelt peksa, aga see ongi ok.”

Ta tunnistab, et enne seda kui mees vägivaldseks muutus, oli nende kooselu igati normaalne. “Olin temaga koos juba väga noorest east ja võin täiesti ausalt öelda, et mingil hetkel ei kujutanud ma oma elu teistmoodi ette.”

Kaks rasket õnnetust muutsid aga kõik ning peale seda oli Powerlifting Barbie mees pikka aega täiesti liikumisvõimetu. “Oli üldse suur ime, et ta käima hakkas. Ja mina kogu selle aja hoolitsesin tema eest ja väga lootsin, et ta terveks saab. Aga see aeg hakkasid sõbrad talle alkoholi tooma ja eks tema olukord tekitas temas ka masendust. Ja paneme siia juurde veel varasema psüühhikahäire + saadud ajuvigastus + alkohol+ ravimid ja nii ta läks. Et isegi praegu tunnen ma talle mingil määral kaasa ja seda postitust kirjutades otsin tema käitumisele põhjuseid,”tunnistab naine, et iseendas süüd otsida on paraku väga lihtne.

Prostituudina töötades kohtas ta inimesi, kes üritasid teda aidata ning vägivaldsest suhtest välja tulla. “Mul oli mitmeid inimesi, kes üritasid mind sellest suhtest päästa. Kui ma olin prostituut, siis oli isegi kliente, kes olid valmis igasuguseid asju tegema, et aidata, mul see suhe lõpetada. Ainult ma ei lasknud neid ennast aidata. Või kui isegi lasksin ennast aidata ja tulin oma mehe juurest ära, siis läksin ikka hiljem tema juurde tagasi,”ütleb ta ausalt, et vägivaldsest suhtest pääsemine on raskem kui pealtnäha tunduda võiks.

Loe täispikka lugu Powerlifting Barbie blogis siin