Karin Karu: 34 väikest asja, millest elus lähtuda võiks

Karin Karu: 34 väikest asja, millest elus lähtuda võiks

Igal aastal seame me endale uusi eesmärke ja lubadusi – ma ei lükka tänaseid tegemisi homsesse edasi, ma hakkan trennis käima, tervislikumalt sööma, minust saab parem töötaja, ma hakkan rohkem koristama, säästan raha, suhtlen rohkem vanematega, hoian oma sugulaste lapsi, veedan rohkem aega oma lastega, teen ise kodus süüa jne. Need on kõik väga head ideed, ent tegelikult võiks alustada väiksematest muudatustest, mida me soovime oma elus näha. Mõtle oma peas läbi, mida sa oma praeguses elus muuta tahaksid ja mida sa iseenda juures muuta tahaksid ning nüüd kirjuta kõik need punktid üles! Neid võib kokku tulla kasvõi sada, oluline on kirja panna ka kõik pisiasjad, sest tihtipeale ongi just väikesed muutused need, mis kokku moodustavad midagi suurt ja olulist.

Igal aastal seame me endale uusi eesmärke ja lubadusi – ma ei lükka tänaseid tegemisi homsesse edasi, ma hakkan trennis käima, tervislikumalt sööma, minust saab parem töötaja, ma hakkan rohkem koristama, säästan raha, suhtlen rohkem vanematega, hoian oma sugulaste lapsi, veedan rohkem aega oma lastega, teen ise kodus süüa jne.

Need on kõik väga head ideed, ent tegelikult võiks alustada väiksematest muudatustest, mida me soovime oma elus näha. Mõtle oma peas läbi, mida sa oma praeguses elus muuta tahaksid ja mida sa iseenda juures muuta tahaksid ning nüüd kirjuta kõik need punktid üles! Neid võib kokku tulla kasvõi sada, oluline on kirja panna ka kõik pisiasjad, sest tihtipeale ongi just väikesed muutused need, mis kokku moodustavad midagi suurt ja olulist.

Mina panin kirja 34 väikest punkti, millest ma kindlasti lähtuda soovin:

1. Enne mõtle, siis tegutse – elus on palju asju, mida me tagantjärgi ümber teha ei saa, seega tee need asjad õigesti juba esimesel korral.

2. Ära käi kohtamas ainult sellepärast, et vabad ja vallalised inimesed peavad kohtingutel käima. Mine välja nende inimestega, kes sinule tõesti huvi pakuvad.

3. Ära mitte kunagi anna alla, ära isegi mõtle sellele, sest vaid nii suudad sa ellu viia ka oma suurimad unistused.

4. Vahel teeme me elus otsuseid, mis võivad hetk hiljem valed tunduda, ent mõne aja pärast võivad just need valed otsused viia meid elus uute etappideni, kuhu me muidu jõudnud ei oleks – ära kahetse ühtegi oma otsust, sest kunagi ei tea, milliseid uksi need sinu elus avada võivad.

5. Sinul on maailmast oma arusaam ja see ei tähenda, et kõik teised peaksid samamoodi mõtlema. Aktsepteeri teisi ja nende arvamusi, ole avatud teiste ideedele ja nägemustele.

6. Kui sinu elu tundub liiga kerge, siis see tähendab, et sa ei pinguta piisavalt palju. 

7. Mis kergelt tuleb, see kergelt läheb – lase lahti asjadest, mis sinu ellu vaid viivuks tulid.

8. Muretsemine ei aita, see ei muuda midagi – selle asemel tegutse kohe. Ära raiska oma energiat negatiivsele.

9. Lihtsuses peitub võlu. Vähem on rohkem.

10. Mida rohkem asju meil on, seda rohkem kohustusi meil on. Ära kuhja oma koju esemeid, mida sul vaja pole. See, et sul on kodus tühi riiul, ei tähenda, et sa pead poodi jooksma, et seda täita. 

11. Sinu tervis peaks alati olema esikohal.

12. Öeldakse, et meil kõigil on kusagil oma hingesugulane, keegi, kellega me oleme kokku loodud. Meie teine pool… Tegelikult on neid inimesi mitu ja nad tulevad meie ellu just nendel hetkedel, kui see määratud on. 

13. Sinu elu muutub kohe palju lihtsamaks, kui sa keskendud täna nendele asjadele, mis aitavad sul homme oma eesmärke saavutada. Iga päev on uus võimalus, ära lase seda raisku.

14. Inimesi on kahte sorti – need, kes räägivad, ja need, kes teevad.

15. Ära varja oma tundeid, ära peida oma emotsioone.

16. Ole see, kes sa oled ja ümbritse end inimestega, kes sind täiustavad ning kellega sa saad olla täpselt selline, nagu sa tegelikult oled. 

17. Inimesed võivad muutuda, ka halvast inimesest võib saada hea inimene. Aga see võib ka mitte juhtuda, seega ära arvesta sellega.

18. Võlg on võõra oma!

19. Positiivne ellusuhtumine on edu võti. Kõik on võimalik! 

20. Kui sul on halb tuju, ära ela seda oma lähedaste peal välja. Mine metsa, karju, tee trenni, aga hoia oma lähedasi.

21. Käitu teistega nii nagu sa tahaksid, et nemad sinuga käituksid.

22. Kuula oma sisetunnet, arvesta iseendaga!

23. Sa väärid parimat. 

24. Sinu elu on täpselt selline, nagu sa ise seda tahad. Kui sulle midagi ei meeldi, siis muuda see ära, aga ära vingu. 

25. Ära mitte kunagi lepi vähemaga, edu saavutavad need, kes lähevad lõpuni välja. 

26. Väärtusta seda, mis sul on, mitte ära nuta taga asju, mida sul pole.

27. Kõik inimesed ei peagi omavahel hästi läbi saama. Sa ei pea kõigile meele järgi olema, see tähendaks, et sul puudub sisu.

28. Ei ole olemas probleemi, on vaid lahendused.

29. Kui sa midagi väga tahad, siis sa saavutad selle varem või hiljem. Kui sa seda ei saavuta, siis see tähendab, et sa ei tahtnud seda piisavalt palju.

30. Ära suhtu inimestesse eelarvamusega. Kuni sa ei ole inimesega ise näost näkku kohtunud ja temaga rääkinud, siis ei ole sul õigust tema kohta ka üldistusi teha. 

31. Ei ole olemas sellist asja, nagu rumal küsimus. Küsija suu pihta ei lööda.

32. Kus viga näed laita, seal tule ja aita.

33. Ära nuta taga seda, millest sa ilma jäid. Õpi oma vigadest ja sa mõistad peagi, et need polegi vead, vaid õpetused. Viga on see, kui sa mitu korda ühe ja sama reha otsa astud. 

34. Elu on elamiseks ja iga hetk väärtustamiseks!

 

Karin Karu