KATI TOOTSI TÜTAR alustab kooliteed väikelinnas

KATI TOOTSI TÜTAR alustab kooliteed väikelinnas

Septembrikuus kõik on uus ning tuhanded lapsed üle kogu Eesti alustavad sel sügisel esmakordselt kooliteed. Kati Tootsi ja Jaan Tootsi tütar Karolina läheb sel sügisel samuti esimesse klassi ning ei jõua seda aega ära oodata, tõdeb Kati. Kui paljud vanemad panevad oma lapse õppima eliitkooli, siis Kati langetas valiku hoopis kodu lähedal asuva Saue Gümnaasiumi kasuks, mille õppekvaliteedi headuses on Kati igati veendunud.

Septembrikuus kõik on uus ning tuhanded lapsed üle kogu Eesti alustavad sel sügisel esmakordselt kooliteed. Kati Tootsi ja Jaan Tootsi tütar Karolina läheb sel sügisel samuti esimesse klassi ning nad ei jõua seda aega ära oodata. Kui paljud vanemad panevad oma lapse õppima eliitkooli, siis Kati langetas valiku hoopis kodu lähedal asuva Saue Gümnaasiumi kasuks, mille õppekvaliteedi headuses on Kati igati veendunud.

Kati tõdeb, et tütre kooliminek on tema jaoks mõneti murettekitav, sest tegu on suure muudatusega. “On üpriski tavaline, et kooliteed alustavate laste vanemad alustavad juba suhteliselt varakult muretsemist. Kuidas lapse kooliminek sujub ja kindlasti, et mida saaks eelnevalt ära teha, et õppimine võimalikult ladusalt läheks. Ka mina kuulun nende muretsevate lapsevanemate hulka – olen seda tüüpi muretseja, kelle sees valitseb kanaemalik hirm,” naerab Kati.

Karolina asub õppima Saue Gümnaasiumis, ent miks Kati just sellise valiku langetas? “Minu jaoks oli oluline kooli kaugus kodust ja loomulikult tema sõbrad, kellega juba kodukoha lasteaiast sõbraks saadi ja nüüd lähevad paljud lapsed ühiselt ka samasse kooli õppima. Karolinal on ümbruskonnas välja kujunenud oma sõprusring, kellega nii koolis kui ka kooliväliselt meeldivalt aega veeta ja see on väga oluline. Kindlasti on oluline kool, aga mitte ainult, vaid ka konkreetsed inimesed, kes last õpetama asuvad. Loomulikult ei saa mainimata jätta Saue Gümnaasiumi head õppekvaliteeti,” nendib Kati.

Tütar Karolina ei suuda ära oodata, millal temast viimaks kooliõpilane saab. “Karolina tahab kooli kohe väga minna ja ta teab, mis teda seal ees ootab. Eks me oleme selle kõigega kõvasti tegelenud, et lapsel oleks kooli minnes hea tuju ja usaldav suhtumine ja kodus saab paljugi ära teha, et see nii oleks,” tõdeb Kati, kes toetab tütart igal sammul.

Mis aga koolitarvetesse puutub, siis viimased ostud sooritab Kati siis, kui kool on juba alanud. “Oleme soetanud koolitarbeid aegamööda. Olemas on koolikott, täidetud pinal, pliiatsid, vildikad, värvid ja muu sarnane. Olgem ausad, koolitarvete valik on väga suur ja mina tahan kindlasti esimesel koolipäeval nõu pidada ka Karolina klassijuhatajaga, kes teab kõige paremini öelda, mis on vajalikud asjad ja siis teeme ka viimased ostud,” kommenteerib Kati.

 

Karin Karu