Kertu Jukkum peab hommikul ekstreemselt vara voodist tõusma!

6 kommentaari
Kertu Jukkum peab hommikul ekstreemselt vara voodist tõusma!

Iga aasta märtsikuu viimasel pühapäeval minnakse Euroopas üle suveajale ning Eestis toimub üleminek kell 3 öösel. See aga tähendab, et kui me ärkame hommikul kell 10 üles, siis organismi jaoks on kell alles 9. Harjumine võtab tavaliselt paar päeva aega ning kõige raskem on see neile, kes niigi väga vara ärkama peavad. Saatejuht, tervisesportlane ja raadiohääl Kertu Jukkum kuulub nende inimeste hulka, kes alustavad tööpäeva ajal, mil enamik meist voodis teist külge keeravad.

Iga aasta märtsikuu viimasel pühapäeval minnakse Euroopas üle suveajale ning Eestis toimub üleminek kell 3 öösel. See aga tähendab, et kui me ärkame hommikul kell 10 üles, siis organismi jaoks on kell alles 9. Harjumine võtab tavaliselt paar päeva aega ning kõige raskem on see neile, kes niigi väga vara ärkama peavad.

Saatejuht, tervisesportlane ja raadiohääl Kertu Jukkum kuulub nende inimeste hulka, kes alustavad tööpäeva ajal, mil enamik meist voodis teist külge keeravad.

Uurisime Kertu käest, mis kell ta esmaspäeval ärkama peab ja kuidas tal õnnestub end üldse normaalselt välja magada. “Ärkan ka esmaspäeval pärast kella keeramist tavapärasel ajal ehk siis kell 5,” muigab Kertu, kes vana aja järgi ärkab ju lausa kell 4 hommikul!

Et end välja puhata, üritab Kertu minna magama nii vara, kui võimalik. “Püüan eelneval õhtul veelgi varem magama minna, aga kui ei õnnestu, aitab väike lõunauinak alati. Tunni kaotus praegu tähendab sügisel taas selle võitu, seega on kõik jätkuvalt tasakaalus,” tõdeb Kertu.

Mis aga kellakeeramisse üleüldiselt puutub, siis Kertu sõnul on see pigem positiivne. “Mulle meeldib, kui hommikul läheb vara valgeks ja muidugi on tore, kui ka õhtud muutuvad valgemaks. Kokkuvõttes ei ole mul selle vastu küll midagi, samas, kui seda ei tehtaks, ei jääks ka midagi mu elus katki,” tõdeb Kertu, et kellakeeramine tema elutempot ei sega.

Karin Karu