Kirsti Timmer rääkis, miks politsei talle trahvi tegi

Enamus meist on vähemalt korra elus trahvi saanud, olgu põhjuseks siis piletita ühistranspordiga sõitmine või liikluseeskirjade rikkumine. Mis autoga sõitmisesse puutub, siis selles osas on seadused Eestis üsnagi karmid - näiteks lauljatar Merlyn Uuskülale tehti mõni aeg tagasi 200 eurot trahvi, sest ta võttis auto tagaistmel olles korraks turvavöö lahti.

Enamik meist on vähemalt korra elus trahvi saanud, olgu põhjuseks siis piletita ühistranspordiga sõitmine või liikluseeskirjade rikkumine. Mis autoga sõitmisesse puutub, siis selles osas on seadused Eestis üsnagi karmid – näiteks lauljatar Merlyn Uuskülale tehti mõni aeg tagasi 200 eurot trahvi, sest ta võttis auto tagaistmel olles korraks turvavöö lahti.

Ka tuntud saatejuht ning raadiohääl Kirsti Timmer teab, mis tunne on politseilt trahvi saada. Esimese trahvi sai ta aastal 1999, olles tol ajal 28aastane. “Politsei on mulle kaks korda trahvi teinud ja see on ka kõik. Esimene kord oli 1999. aastal ning nüüd kaks aastat tagasi sain trahvi kiiruse ületamise eest. Summaks oli 170 eurot,” meenutab Kirsti, kes on elu jooksul vaid kaks korda liikluseeskirju rikkunud.

Küsimuse peale, kas Kirsti tunneb, et talle on ebaõiglaselt trahvi tehtud, vastab ta: “Kuna ma rohkem trahvi saanud ei ole, siis pole ma ka ebaõiglast trahvi saanud.”

Paljude arvates on politsei poolt tehtavate trahvide summad liiga kõrged ning arvestades keskmist palka, on tegu ebaõiglase süsteemiga. Kirsti ei osanud sel teemal arvamust avaldada, sest ta lihtsalt ei ole trahvisummadega kursis. Merlyn Uusküla hiljutine juhtum aga näitab, et mida aeg edasi, seda suuremaid summasid politsei trahvikviitungile kirjutab.

Kas sina oled kunagi politseilt trahvi saanud? 

Karin Karu