“KUI SUHE jõuab punkti, kus salaja teineteist kontrollitakse, on suhe tegelikult läbi …”

1 kommentaar
“KUI SUHE jõuab punkti, kus salaja teineteist kontrollitakse, on suhe tegelikult läbi …”
erakogu

Armukadedus paneb inimesi vahel väga kummaliselt käituma.

Seda on kogenud ka armastatud lauljatar ja suunamudija Helen Adamson, kes antud teemal hiljuti ka väga avameelse ülestunnistuse tegi.

Nimelt tõdeb Helen, et varasemas suhtes on temagi armukadedust tundnud. “Lausa nii tugevat, et olen partneri sõnumeid lugenud, aru saamata miks ma seda teen. Nüüd saan suurepäraselt aru, mis mind sellesse seisu viis⁠. Tol ajal olin ma emotsionaalselt erapooletu, mul oli valus, hirm ja tundus, et see oli hea lahendus oma kahtluste hajutamiseks. Minu kunagine terapeut ütles mulle, et kui suhe jõuab punkti, kus salaja teineteist kontrollitakse, on suhe tegelikult juba läbi, sest usaldust pole. Ja ma olen sellega 100% nõus,” tõdeb kaunitar täna.

Helen nendib, et armukadedus tähendab tegelikult usalduse puudumist. “Isegi kui suhtes räägitakse pisivalesid või jäetakse rääkimata asju, mis on pealtnäha tühised, võib see põhjustada armukadedust. Tõde varjates ei saa tekkida sügavat lähedust, haavatavust, intiimsust ja tõelist usaldust. Armukadedus on paraku usalduse puudumine.⁠
Kuid ma usun, et kui elatakse maskiga, kukkub see fassaad õnneks varem või hiljem kokku ja siis on mõlemal osapoolel võimalus paremaid valikuid teha. Ja meil on alati võimalus uuteks valikuteks!”

View this post on Instagram

💥⁠ARMUKADEDUS💥⁠ ⁠ Ma ei ole kunagi pidanud end armukadedaks, eriti põhjendamatult armukadedaks. Kuid kunagi olen suhtes tundnud tugevat armukadedust. Lausa nii tugevat, et olen partneri sõnumeid lugenud, aru saamata miks ma seda teen. Nüüd saan suurepäraselt aru, mis mind sellesse seisu viis⁠ ☆⁠ Tol ajal olin ma emotsionaalselt erapooletu, mul oli valus, hirm ja tundus, et see oli hea lahendus oma kahtluste hajutamiseks. Minu kunagine terapeut ütles mulle, et kui suhe jõuab punkti, kus salaja teineteist kontrollitakse, on suhe tegelikult juba läbi, sest usaldust pole. Ja ma olen sellega 100% nõus. ⁠ ☆⁠ Armukadeduseks võib-olla erinevaid põhjuseid. Petmine, reetmine,- valetamine aga keerulisemad on olukorrad, kus armukadeduseks pealtnäha põhjust pole, sest midagi on jäetud rääkimata. Siis hakkab inimene, kes armukadedust tunneb, end süüdistama, et temas kahtlused tekivad. Ka mina tundsin sama ja alles hiljem panin pildi kokku. ⁠ ☆⁠ Tavateadus ja mõistus ei ole ainsad osad meie olemusest. Mitte alati, aga tegemist võib olla sellega, et me ei oskagi mõistusega selgitada mis on valesti, miks me nii tunneme. Meie ümber toimub rida alateadlikke protsesse, mida me mõistuse tasandil tähele ei pane. ⁠ ☆⁠ Meie aju registreerib olukordasid, inimeste käitumist, miimikat, märkab meie mõistuse jaoks nähtamatut. Ja meie alateadvus, koos sisetundega tajub, kui midagi on valesti. Me ei pruugi aru saada mis see on, aga kõhutunne ütleb, et miski pole õige. Seesuguses olukorras hakkasin ma end hulluks tembeldama, endas kahtlema ja veelgi vähem usaldama.⁠ Mul puudus teadlikkus, et toimuvast aru saada. ⁠ ☆⁠ Isegi kui suhtes räägitakse pisivalesid või jäetakse rääkimata asju, mis on pealtnäha tühised võib see põhjustada armukadedust. Tõde varjates ei saa tekkida sügavat lähedust, haavatavust, intiimsust ja tõelist usaldust. Armukadedus on paraku usalduse puudumine.⁠ ☆⁠ Kuid ma usun, et kui elatakse maskiga, kukkub see fassaad õnneks varem või hiljem kokku ja siis on mõlemal osapoolel võimalus paremaid valikuid teha. Ja meil on alati võimalus uuteks valikuteks!

A post shared by H E L E N A D A M S O N (@helenadamson) on

Sarnased artiklid