KUIDAS ON KARANTIINIAEG MÕJUNUD muusikutepaar Margus Vaheri ja Merlin Purge suhtele ?

Laura Strandberg

Buduaar

Viimase kolme nädala jooksul on maailm teinud kannapöörde ning meist igaühe elus on vähemal või rohkemal määral asjad muutunud.

Kuidas on karantiiniaeg mõjutanud muusikutepaar Margus Vaheri ja Merlin Purge elu ning nende omavahelist suhet? Merlin usub, et igasugused ootamatud olukorrad suhtes on head proovikivid ning lisab naljaga pooleks,  et kui muidu peetakse esimeseks proovikiviks ühist reisi, siis praegusel ajal on vist karantiin.

Kuidas on hetkel maailmas valitsev olukord mõjutanud teie omavahelist suhet?

Merlin: Enne eriolukorda tegime mõlemad päeval tööd kodust väljas ja õhtud pühendasime teineteisele. Nüüd oleme kõik päevad hommikust õhtuni koos ja peab tunnistama- kõik on ikka veel väga hästi. Isegi võiks öelda, et mulle meeldib veel rohkemgi. Me laseme mõlemal oma asjadega tegeleda ja tajume kui teistel rohkem ruumi vaja, samas on ka palju rohkem aega nunnutamiseks. Kodutööd hoiame tasakaalus kivi-paber-käärid mänguga, kaotaja peab nõusid pesema või prügi välja viima (ma kaotan enamus korrad).

Margus: Mulle väga meeldib Merliniga koos aega veeta. Veel enam tundma õppida ja tunnetada tema hingelaadi, vajadusi, omadusi ja armsust. Siiani on meil karantiinis väga tore olnud. Eks praegune asjade seis on paljude suhete jaoks “make t or break it” olukord. Meid on rohke koosoldud aeg lähendanud ja sünergia on endiselt lõbus ja mänguline.

Kuidas sisustate praegusel ajal oma päevi?

Merlin: Mina olen büroojuht ja ja teen igapäevaselt kaugtööd. Margus kirjutab praegu raamatut. Õhtuti teeme head süüa, vaatame sarju ja nii see aeg läheb. Lisaks alustasime sahtlis seisvate lugude vormistamisega. Just tuligi välja minu uus singel „Andesta mul“, mille kirjutas mulle Margus.

Margus: Mina kirjutan raamatut ja tegelen kõigi enda meelisasjadega, mille jaoks kiirel eluperioodil aega napiks kipub jääma. Muusika, kirjandus, kokkamine ja Netflix on märksõnad, mis kõige paremini meie päevakava iseloomustavad.

Mis on kõige romantilisem asi, millega üksteist üllatanud olete?
Merlin: Margus on romantik ja teeb väikeseid žeste väga tihti. Üks esimesi üllatusi tuli siis, kui olime alles mõned nädalad deitinud. Andis mulle ilusa punase karbi, millel lips ümber seotud. Ma olin nii ärevil ega julgenud seda kohe avada, sest ei osanud üldse aimata, mis seal sees olla võib. Margus naeris kõrval, et „ära muretse, see ei ole abielusõrmus.“ Karbis oli t-särk, mille peale oli trükitud luuletus, mille ta mulle oli äsja kirjutanud. Luuletuse nimi on „Kantriplikale“.

Margus: Viimati kinkis mulle T-särgi mu lemmikmeemiga, mille talle kunagi saatsin. Särgil on tekst: “Why are my hands empty and not full of your ass cheeks?“:

Hiljuti ilmus Merlinil ka teine soolosingel, millele on sõnad ja viisi on kirjutanud Margus ning mis räägib murtud südamest ja andestamisest. Kui tema esimene soolosingel „Koos“ õhkas armastusest ja positiivsetest tunnetest, siis teine videosingel „Andesta mul“ räägib pigem armastuse pahupoolest, sõltuvusest, armuvalust ning sellest tervenemisest. Loole valmis ka muusikavideo, mis on filmitud Tallinna kevadistel ent tühjadel tänavatel.

Merlin iseloomustab lugu järgnevalt: „Kuigi praegu on minu elus väga palju armastust ja helgust ning Margusega on meil suurepärases korras, siis minevikus olen murdnud nii mõnegi südame. Selle looga tahan julgustada oma eluga edasi liikuma ja andestama kõiki neid, kellel võibolla just praegu on elus keerulised ajad. Olgu selleks sõltuvuse küüsis või paarisuhtes osavõtmatu partner. Laul „Andesta mul“ on minu tervenemise tee, mis pandud muusikasse ja pilti. Andestamine teeb head teisele ja annab rahu endale. Koos muusika kirjutamine on minu ja Marguse jaoks väga ühendav ja lõppeb alati suure elevusega kui lugu valmis saab – tavaliselt sõidame autoga mööda öist linna ja kuulame umbes miljon korda ja genereerime ideid, kuidas lõppvariandis lugu kõlada võiks.

Loodan, et kõigil möödub kodus olemise aeg rahulikult ja ehk keegi leiab just sellest loost endale jõudu positiivselt edasi liikuda,“ lisab Merlin lõpetuseks.