Reklaam sulgub sekundi pärast

SAAVUTA ROHKEM, TEHES VÄHEM! Tuntud autor ja ärinaine jagab soovitusi

Buduaari ajakiri

Monika Kuzmina

Erin Falconer / Foto: Erakogu

Naised elavad oma elu tihti teiste, mitte iseenda järgi, ütleb raamatu „Kuidas saada asjad tehtud” autor ja ärinaine Erin Falconer. Tema missioon on näidata ülekoormatud naistele, kuidas elus saavutada rohkem ja ise sealjuures teha vähem.


Erin töötab tegevjuhina börsiettevõttes Leaf Group, mis on välja kasvanud tema kaasasutatud LEAFtv portaalist. Ta on ka 1,8-miljonilise igakuise külastusega hinnatud kodulehe Pick the Brain peatoimetaja ja kaasautor. Uurisime tema heade harjumuste ja edu kohta.

Oled loonud keerulisel ajal eduka firma. Su teekond on väga inspireeriv. Mis on olnud suurimad õppetunnid sel teekonnal?

Olen õppinud, et vastused on sinu sees olemas. Meie enda töö on vähendada kaost oma elus, müra oma peas, et kuuleksime vastuseid.

Mida sa tagasi vaadates oleksid teinud teistmoodi?

Oleksin võinud rohkem peatuda ja tee peal väikseid võite tähistada. Isegi kui liigud suurema eesmärgi suunas, on väiksed võidud sama tähtsad ning muudavad su teekonna tähendusrikkamaks ja vähem väsitavaks. Veedame liiga palju aega keskendudes oma läbikukkumistele, kui tegelikult peaks keskenduma võitudele.

Mis on kõige olulisem nõuanne, mida annaksid naistele, kes unistavad suurtest eesmärkidest?

Kuula enda sisemist häält. Naistele on varajasest east sisse programmeeritud nii palju sõnumeid, mida nad tohivad või ei tohi teha, et elame oma elu tihti teiste, mitte iseenda järgi. Seda ei tohiks teha!

Soovitan endalt küsida:
• Kes ma olen?
• Kus ma olen?
• Kuidas ma siia sain?
• Kuhu ma jõuda tahan?

Neid nelja küsimust tasub endalt alati küsida, mida iganes sa ka ei teeks. Kui see, mida teed, ei klapi sellega, mida tegelikult tahad, tasub leida parem tee.

Kuidas leida julgust ja mitte alla anda, kui tahad oma unistusi saavutada?

Et leida julgust ja teekonnal oma unistuste poole mitte alla anda, tasub ülemõtlemine lõpetada. Mõelda tasub vaid nii palju, et olukorrast täielikult aru saada ja siis tuleb tegutseda. Isegi kui läbi kukud, saad tegutsedes alati teisele poole hirmu ehk liigud õiges suunas. Julgus ei ole miski, mida saab sõnade või mõtete abil tekitada. Seda saab saavutada vaid läbi julguse. Ära kunagi küsi luba, vaid küsi andestust.

Milliseid vaimseid praktikaid sa naistele soovitad?

Meditatsiooni, loodusteraapiat ja muusikat.

Mida edu sinu jaoks tähendab?

Edu tähendab veeta 80% ajast tehes asju, mis aitavad täita mu eesmärke, 10% ajast tehes kohustuslikke asju, nagu näiteks pesu pesemine ja toidupoes käimine ning 10% tegeledes heategevusega.

Kuidas sa valid tiimi, kellega oma unistused täita ja maailm paremaks paigaks muuta?

Tiimi tasub valida inimesed, kes on sinuga ühel lainepikkusel, ent samas sinust erinevad – nad peavad suutma teha seda, mida sina ei suuda ja vastupidi. Ei tasu palgata 10 enda klooni, see ei ole huvitav. Esita endale väljakutse lasta teistel end õpetada, ole selles mõtetes haavatav. Aga seisa selle eest, mida sina ise hästi oskad ja mida suudad lauale tuua.

Milline on su hommikurutiin? Kuidas alustad päeva, et garanteerida selle edukus?

Üritan päeva alustada nii, et ma ei kontrolli telefoni (kuid vahel siiski teen seda!), eelistan hoopis voodis oma pojaga kaisutada. Seejärel lasen pojal lõbusalt 15–20 minutit Lingo Kidsiga õppida, kuni ise mediteerin. Kui abikaasa viib poja kooli, teen 15–20 minutit trenni, käin 5 minutit pesemas ning alustan päevaga. Espressoga, loomulikult.

Mis on sinu elumoto ja õnnevalem?

Steve Martini öeldu: „Ole nii osav, et keegi ei suudaks sind eirata!” Kunagi ei tasu alla anda ega lasta kellelgi endale kinnitada, et sa ei saa hakkama, kõik on tegelikult sinu enda teha.