Lõbusad fotod! Monika Tuvi: koer on meie poegadele hoidja eest

Lõbusad fotod! Monika Tuvi: koer on meie poegadele hoidja eest

See, kuidas väikelapsed ja koduloomad omavahel läbi saavad, oleneb erinevatest teguritest. Tantsutreener Monika Tuvi peres on peagi kümneaastaseks saav chihuahua tõugu koer Dollar pisibeebide parim sõber ja kaitsja!

See, kuidas väikelapsed ja koduloomad omavahel läbi saavad, oleneb erinevatest teguritest. Tantsutreener Monika Tuvi peres on peagi kümneaastaseks saav Chihuahua tõugu koer Dollar pisibeebide parim sõber ja kaitsja! 

Kui Monika vanim poeg Mac oli seitsmeaastane, tahtis ta väga endale kodulooma ja võttes arvesse kitsast elamispinda, otsustati võtta Chihuahua, kes sai nimeks Dollar. “Kuigi ta on pealtnäha väike, on tal lõvi süda sees ja võõraste peale karjub nii mis kole, kaitseb oma pere ja lapsi. Nimetan teda lausa signalisatsiooniks,” naerab Monika. 

Peagi kooliealiseks saav poeg Samuel ning 1,3aastane poeg Benjamin on mõlemad Dollari valvsa pilgu all üles kasvanud. “Koer võttis mõlemad lapsed kohe oma kaitse alla, nii et kui panin beebi käruga õue magama, siis koer sättis end ka sinna valvesse ja magas käru läheduses. Üldiselt meeldib talle muidugi ennast kaissu sättida.”

Noorima poja Benjamini sündides otsustas koer esiti solvuda ja käis nädal aega õnnetu näoga ringi. “Kui Bennu sündis, oli Dollar alguses kole solvunud, et jälle üks pamp majja toodi, et eelmine sai just inimeseks kasvatatud ja jälle… Ta käis umbes nädal aega ringi, solvunud ja infarkti nägu peas,” muigab Monika.

Lapsed kipuvad koduloomi ikka sikutama ja seda on ette tulnud ka Monika peres. “Eks mingis vanuses on seda juhtunud küll ja siis koer muidugi kaitseb ennast ehk et pureb ähvardavalt ja see on suhteliselt koomiline, sest ta teeb seda kurjalt, aga siiski õrnalt. Piirid on paigas ja pigem on nad sellised sõbrad või vennad, kes koos mängida armastavad,” ütleb Monika ja lisab: “Olen mõlema pojaga täheldanud, et koer on nende jaoks tohutu edasiviiv jõud olnud. Mõlemad hakkasid hästi varakult käima, sest koera on vaja ju taga ajada. Vanem poeg Samuel hakkas kõndima 9,5kuuselt ja Benjamin 10kuuselt,” tõdeb Monika.

Monika tegi nii Samueli kui ka Benjaminiga sellised pildid, kus nad on beebina koera kõrval, et oleks hiljem tore võrrelda, kui kiiresti lapsed tegelikult kasvavad. 

Vaata pilte allpool:

Ülemisel pildil on poeg Samuel, kui ta oli nädalane.

Sellel pildil on noorim poeg Benjamin – esimesel fotol on ta nädalane ja teine pilt on tehtud nüüd, mil ta on 1,3aastane.

 

Karin Karu