Mari Ojasaar- naine kes lahkub harva toast meigita! GALERII!

Mari Ojasaar- naine kes lahkub harva toast meigita! GALERII!

„Ma olen naine, kes lahkub harva toast ilma meigita,“ ütleb Mari Ojasaar, meikar, kelle käe all on sündinud sajad pilkupüüdvad meigid. Kuid kuidas ja kui palju hoolitseb tunnustatud ilulooja oma naha eest ning milliseid kosmeetikume leidub Mari enda kosmeetikakotist?

„Ma olen naine, kes lahkub harva toast ilma meigita,“ ütleb Mari Ojasaar, meikar, kelle käe all on sündinud sajad pilkupüüdvad meigid. Kuid kuidas ja kui palju hoolitseb tunnustatud ilulooja oma naha eest ning milliseid kosmeetikume leidub Mari enda kosmeetikakotist?

Sa oled juba aastaid tegutsenud meikarina. Mida tähendab sinu jaoks ilu? 
Minu töö jumestuskunstnikuna sai alguse 2005. aastal, seega täitub varsti juba kümme aastat tegutsemist iluvaldkonnas. Ilu tähendab minu jaoks sisemist sära. Olen mitmeid kordi õide löönud superilusaid naisi ja neid imetlenud. Uskuge, et kõikidel modellidel on omad iluvead, mida nad põevad. Kihvtid on need naised, kes hoolimata iluvigadest on oma stiili leidnud ja julgevad olla ainulaadsed.
Kui tihti sa ise end noore emana meigid? Kas meigid end igapäevaselt või vaid tähtsateks sündmusteks? 
Ma olen naine, kes lahkub harva toast ilma meigita. Suvekuudel vajan kindlasti vähem jumestust. Minu igapäevane meik on siiski pigem tagasihoidlik. Jane Iredale’i BB-kreem, päikesepuuder, lainer, ripsmetušš ja nude huulepulk. Igapäevaselt kasutan Jane Iredale’i mineraalmeigitooteid. Vaid nii võin kindel olla, et meik ei kahjusta mu nahka, vaid pigem kaitseb ja turgutab seda.
Millised tooted sinu kosmeetikakotist kunagi ei puudu? 
Minu meigikotis on alati üks nude huulepulk-läige. Lemmikud on ka Jane Iredale’i mineraalpuudrid, mida on hea kaasas kanda ja päeval vajadusel jumestus korrigeerida.
 
Mida pead kosmeetikat valides oluliseks? 
Kõige olulisemaks pean meigitoodete koostist, just igapäevase meigitoote puhul. Ei soovi talgi ja parabeenidega oma nahka ummistada. Tahan, et meik kaitseks, niisutaks ja turgutaks mu nahka. Foto- ja õhtumeigi puhul teen erandeid ning siis otsin väga hea püsivusega ja tugeva pigmendiga tooteid.
 
Kas oled kunagi katsetanud ka n-ö toidukapist leitud kosmeetikumidega? 
Ikka olen, kasutan hea meelega erinevaid õlisid. Mandliõliga eemaldan silmameigi, lisan seda ka vannivette, et saada superpehme nahk. Aeg-ajalt teen suhkrust, õlist ja kaerast kehakoorijaid. 
 
Milline on parim ilunõuanne, mis sulle on kunagi antud? 
Puhasta nägu ka siis, kui oled väga väsinud ja see on viimane asi, mida soovid õhtul teha. Viimasel ajal on pea iga teine klient minu meigitoolis tundlik meigitoodetele. See võib tulla sellest, et on kasutatud ilutooteid, mis nahale ei sobi ja võib-olla pole nahk saanud õhtuti piisavalt puhtaks. Seda tahaksin rõhutada eriti noortele neidudele: puhastage nägu hoolega, te ju ei soovi kümne aasta pärast olla meigitoodetele ülitundlikud.
 
Keda sa pead oma iluikooniks? 
Iluikooniks pean oma ema, iga jumala päev näeb ta sätitud välja. Oma õde, kes on leidnud laheda stiili – ka minu silmis on see tõeliselt ilus vaatepilt. Imetlen ka aafrika ja pärismaalastest naisi, kuidagi ilus seos on neil looduse ja naiseliku väega.
 
Elasid pikalt ka Austraalias. Millised on sealsete naiste meigiharjumused? Millised on peamised erinevused eesti naistega? 
Austraalia on suur ja lai, mina saan rääkida Sydney kogemusest. Naised on seal väga stiilsed ja julgevad massist erineda. Väga inspireeriv oli kasvõi kohvikus istuda ja lihtsalt rahvast vaadata. Seal kohtab kõiksuguseid soenguid, meike, stiile – väga põnev kompott. 
Keskmine Sydney naine on eelkõige naturaalse meigiga, et võimaluse korral saaks randa minna, päikest nautida, sporti teha. Mulle pakkusid huvi just iluvaldkonnas töötavad mehed. Nende jumestused olid ülikihvtid, laitmatu lainer, mänguline lauvärvi kasutus ja loomulikult perfektsed kulmud. Sydney on linn, kus kohtab palju ka neid mehi, kes õhtutundidel end naiseks soovivad muuta.
Ka see kogemus, kuidas meikida ligi 50-aastast härrat nii, et ta näeks apetiitne välja naisena, oli minule väga põnev.

Milline on sinu ilu saladus?
Minu kindel ilunipp on uni. Seda viimasel ajal ma ise beebi kõrvalt väga harrastada ei saa, aga siiski usun, et on kindel põhjus, miks kaunitarid enne tähtsat üritust iluuneks aega võtavad. See tõesti mõjub. 
Minu ilunipiks on ka värskendavad näoveed. Kasutan neid päeva jooksul mitu korda. Hommikuti ja õhtuti pärast näopesu, enne niisutamist ning päeval, kui soovin nägu värskendada. 
Jane Iredale’i D2O Hydration Spray on sprei, mida pihustan ka klientide näole, et meiki kinnitada. Uskumatu, kui paljud naised selle aroomi käes õide lähevad ja imetlusega küsivad, mis selle iluvee sees on!
Mari ilukokteil 
Nagu öeldakse, lihtsuses peitub võlu. Hästi lihtsa ja imeliselt lõhnava kehakoorija saad, kui segad kokku
1 osa õli, näiteks kookosõli või oliiviõli
1 osa suhkrut, näiteks palmisuhkrut
1 osa kohvipuru
Sega kõik kokku ja vajadusel lisa õli (kui soovid vedelama koostisega koorijat). Koori keha, liikudes jalgadelt suunaga üles südame poole. Koori keha 1-2 korda nädalas. Koorija sobib hästi just hommikul kasutamiseks, kohvist aroomid vallanduvad aitavad meeled erksaks teha. 
Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar suvi 2014
Triin Tisler