Meigikunstnik Maarja Liisa: Ricky Martin oli meie püsiklient

Meigikunstnik Maarja Liisa: Ricky Martin oli meie püsiklient

Maarja Liisa aka Mammukas on 28aastane Tartust pärit kaunis noor naine, kelle suurimaks kireks on alati olnud ilumaailm. Rahvusvahelise meigikooli lõpetanud Maarja Liisa erialaks on kulmude modelleerimine – tänaseks on töötanud nii Soomes kui ka Austraalias. Ka selline superstaar nagu Ricky Martin kuulus selle ilusalongi püsiklientide hulka, kus Maarja Liisa töötas! Kuidas sattus Maarja Liisa Austraaliasse, kus ta seal täpsemalt töötas ja millised on tema unistused täna – Buduaar tegi selle kauni noore naisega intervjuu!

Maarja Liisa aka Mammukas on 28aastane Tartust pärit kaunis noor naine, kelle suurimaks kireks on alati olnud ilumaailm. Rahvusvahelise meigikooli lõpetanud Maarja Liisa erialaks on kulmude modelleerimine – tänaseks on töötanud nii Soomes kui ka Austraalias. Ka selline superstaar nagu Ricky Martin kuulus selle ilusalongi püsiklientide hulka, kus Maarja Liisa töötas!

Kuidas sattus Maarja Liisa Austraaliasse, kus ta seal täpsemalt töötas ja millised on tema unistused täna – Buduaar tegi selle kauni noore naisega intervjuu!

Maarja Liisa on sõprade jaoks lihtsalt Mammukas. Huvi meikimise vastu tekkis tal üsnagi noorelt. “Eks enamustel plikadel algab see meikimise värk juba varakult. Nukkudel sai ikka silmalaugusid pastakaga värvitud ja sõbrannat Ginger Spice’iks maalitud,” naerab Mammukas ja lisab: “Tõsisemaks läks asi teismeeas, mäletan, et möksisin omale näkku ikka kõikvõimalikku jama – eesmärgiks oli võimalikult kaunis olla – seda tolle aja standardite järgi siis. Õnneks astus minu ema sellistele pisut hullumeelsetele katsetustele vahele, vaatas kogu minu meigikoti üle ja täitis selle kvaliteetsema kraamiga. Lisaks viis ta mind ka kosmeetiku juurde, kus mulle siis nahahoolduse põhitõed selgeks tehti,” meenutab Maarja Liisa.

Plaan meikariks õppida keerles Mammukal peas üsna kaua. “Olen ilumaailma vastu alati suurt huvi tundnud ning ühel päeval sain aru, et see ongi see, millega oma elu siduda soovin. Valisin rahvusvahelise meigikooli International Makeup Center, et saada võimalikult heal tasemel haridus ja õppida oma ala professionaalide käe all. Ühesõnaga õpetajad, kes suudavad ka suurimast soperdisest teha võimalikult hea meigikunstniku,” põhjendab Mammukas kooli valikut.

Oma elukaaslase ametivaliku tõttu sattus Maarja Liisa elama Soome, kuhu nad jäid päris mitmeks aastaks. “Alguses oli väga keeruline, sest ma pidin oma tööd jälle nullist alustama. Alguses ikka kulme-ripsmeid-vahatamisi tehes ja kliente kogudes ning siis nagu boonusena ka mõnda meigiklienti kohates. Selle kõrval tegelesin ka ilu- ja parfümeeriatoodete müügiga. Kuigi mul oli raske, siis tunnistan ausalt, et isegi mitte hetkeks ei tekkinud mul mõtet, et lõpetan selle töö, mis mind õnnelikuks teeb ja hakkan kusagil hambad ristis miskit muud tegema või õppima midagi, mis mulle ei meeldi,” tõdeb Mammukas, kes oma unistustele kergekäeliselt lööma pole nõus.

Ühel päeval otsustasid Mammukas ja tema arstist elukaaslane Soome eluga lõpparve teha. Läks nii, et järgmiseks sihtpunktiks oli Austraaliasse. “Tahtsime kõigepealt minna mõneks ajaks maailma avastama ja seejärel tiiruga koju Eestisse tagasi tulla. Austraalia jäi mingil põhjusel meie sihtpunktiks ja kogu tee sinna läbi Aasia oli nagu kirss tordil. Mul polnud kordagi plaanis Austraaliasse paikseks jääda, isegi tööleminek polnud oluline. Aga kui olime Sydney’sse jõudnud ja nädal aega seal paikne olnud, tekkis mul kuidagi kasutu tunne,” räägib Mammukas.

Siis tekkiski tal mõte, et järsku prooviks tööle saada. “Tahtsin midagi teha ja oma alal muidugi, sest isegi kui ma väga pingutaks, ei saaks ma kohvikus töötamisega hakkama. Sa saad hästi teha vaid seda, mis sulle tõeliselt meeldib. Kuidagi endalegi ootamatult sattusin tööle ühte Sydney’s asuvasse Double Bay ilusalongi, mille ühe külje peal oli meigistuudio ja teisel küljel kulmubaar. Double Bay on selline piirkond, mida kohalikud kirjeldasid kui Sydney Beverly Hillsi. Ehk siis minu klientideks said kohalikud “vaprad ja ilusad”. Meie salongi klientide hulka kuulusid näiteks Ricky Martin ning kohalik superstaar Charlotte Dawson. Oh ja neid oli nii palju veel, aga kõikide sportlaste, seltskonnastaaride ja saatejuhtide nimesid ei suuda ma ka kõige parema tahtmise korral meenutada,” tõdeb Maarja Liisa, kes sai Austraalias elades kohalike kuulsuste kulme korrigeerides hea töökogemuse.

Mammuka töö seisneski suuremalt osalt kulmude modelleerimises ja nii-öelda disainerkulmude tegemises. “Koht, kus kõiki hinnatakse vaid välimuse järgi, on sellise asja õppimiseks ideaalne. Kogu see kogemus – võimalus isegi Austraalias teha seda tööd, mida sa tõeliselt armastad, näitab, et tegelikult on võimalik oma unistuste tööd teha ükspuha millises maailmanurgas. Kui sa annad endast parima ja teed oma tööd suure kirega, siis seda märgatakse,” nendib Mammukas ning soovitab kõigil end proovile panna.

Nüüd on Mammukas tagasi Eestis. “Mul on olnud pikk ja mõnus suvepuhkus pärast mida hakkan vaikselt oma isiklikku kulmubaari tegema, et veidi seda sealset suurlinna glamuuri ka siia tuua.”

Karin Karu