Millist naist mehed tahavad: arutleb Hendrik Adler

Millist naist mehed tahavad: arutleb Hendrik Adler

Mehed on erinevad ning see, mida keegi naise välimuse, isiksuse või tõekspidamiste juures hindab, on samuti individuaalne. Kes peab esmatähtsaks välimust, kes oskust kodu hoida, süüa teha või kes üldse kõiki neid omadusi kokku.    Modellisaatest tuntust kogunud Hendrik Adler (25), kes on kusjuures viimased neli aastat tsölibaadis elanud, ei suudaks elada koos naisega, kes ei korista ja söögitegemine võiks naisel samuti käpas olla. Kodus puhtuse hoidmisest, söögi tegemisest ja majapidamistööde jagamisest mehe ja naise vahel rääkisime Hendrikuga lähemalt.

Mehed on erinevad ning see, mida keegi naise välimuse, isiksuse või tõekspidamiste juures hindab, on samuti individuaalne. Kes peab esmatähtsaks välimust, kes oskust kodu hoida, süüa teha või kes üldse kõiki neid omadusi kokku. 

Modellisaatest tuntust kogunud Hendrik Adler (25), kes on kusjuures viimased neli aastat tsölibaadis elanud, ei suudaks elada koos naisega, kes ei korista ja söögitegemine võiks naisel samuti käpas olla. Kodus puhtuse hoidmisest, söögi tegemisest ja majapidamistööde jagamisest mehe ja naise vahel rääkisime Hendrikuga lähemalt.

Hendrik on kasvanud peres, kus puhtust peetakse väga oluliseks. “Ka puhas king mehe jalas räägib tema kohta palju. Aga jah, see, et naine kodus korda armastaks, on väga oluline. Oleks päris ebamugav, kui pärast rasket tööpäeva koju puhkama minna ei saa, sest isegi koduukse avamine osutub võimatuks, kuna mustad nõud on jõudnud otsaga ilusti esikusse …  Ja mida naabrid arvaksid? Kui naine ei suuda kodus puhtust hoida ja elementaarsetest asjadest kinni pidada, siis kuidas ta laste kasvatamisega hakkama saaks? See oleks päris piinlik,” tõdeb Hendrik.

Hendriku arvates ei ole naine ainus, kes kodus puhtuse eest vastutama peaks. “Miks mitte koos koristada, see võiks päris lõbus olla ju. Aknaid pestes teineteist natukene pritsida? Kõike saab muuta pisut romantilisemaks. Ja kas pole nii, et kui kõik on ilusti korras ja puhas, siis on ikka uskumatult hea tunne,” tõdeb Hendrik.

Kuidas aga võiks majapidamistöid mehe ja naise vahel jagada? “Naine peaks kodus iseenesestmõistetavalt tegema täpselt neid asju, mida endale oluliseks peab! Arvan, et inimesed on väga erinevad. Kui aga mõelda selle peale, et mida mina sooviks enda kõrval näha, siis mulle meeldiks, kui naine vastutaks koduse korra eest. See ei tähendaks seda, et naine teeb kõik kodutööd samal ajal, kui mees vaatab jalgpalli või on sõpradega väljas. Pigem see tähendab seda, et mees ei pea kunagi muretsema, kas pesu on pestud või kas toad on piisavalt puhtad, et jõulude ajal sugulased külla kutsuda. Kõik oleneb sellest kui mõistev mees enda naise vastu on. Töid saab ja tulebki jagada! Näiteks kui naine ei jõua mingil põhjusel tolmuimejale hääli sisse ajada, et sellega põrandaid puhastada, siis oleks armas, kui ta paluks mehelt abi ja veel armsam oleks see, kui mees ajaks endal suunurgad kõrgeks, haaraks kätte kõik vajaliku ja lööks kodu nii läikima, et isegi sugulased arvaks jõuludel, et oled jälle remonti teinud,” naerab ta.

Kokkuvõttes leiabki Hendrik, et suhtes tuleks teineteist toetada ja abistada. “On olemas üks suhtesaladus, mis tegelikult teeb paljud asjad lihtsamaks. Tervesse suhtesse ei mahu kunagi isekus ja see, millised me tegelikult oleme, tuleb tihti esile siis kui jagame kellegagi ühist aega ja kodu. Romantilise suhte üheks eesmärgiks peaks ju olema elude jagamine sellisel moel, et mõlemad osapooled täiendaksid teineteist, mitte ei lammutaks. Mehena pean ma eriti oluliseks üksteist aidata ja usun, et kõik eesmärgid õnnestuvad kui tehakse armastavalt koostööd.”

Mis aga söögitegemisse puutub, siis sellega saab Hendrik väga hästi hakkama. “Kui keskmiselt Eesti mehelt küsida, et kui suur kokkaja sa oled, siis klassikaline vastus oleks: “Süüa mulle meeldib, aga selle tegemisega on natukene kehvemad lood”. Minule meeldib ka süüa ja eriti siis, kui olen teinud ise midagi maitsvat. Armastan Itaalia kööki, kust olen saanud inspiratsiooni teha erinevaid pastasid. Vahel kutsun sõbrad külla, et neile pakkuda midagi head. Mõnikord kokkan lihtsalt sellepärast, et pingeid maandada. Näiteks vahel leian mõne huvitava toiduretsepti ja katan õhtuks kauni laua kellelegi, kes seda hindab. Korraliku õhtusöögi valmistamine võtab tavaliselt paar tundi ja tulemus on alati seda väärt. Isegi selle nõude hunniku kõrval, mis pärast korraliku söögi tegemist on köögi muutnud omapäraseks kunstiteoseks,” muigab Hendrik, kes saab tegelikult ka nõudepesemisega ilusti hakkama.

Kuigi Hendrikul pole söögitegemise vastu midagi, peab ta oluliseks ka seda, et naine köögis süüa teeks. “Naise oskus süüa teha on väga oluline, sest kui kunagi oleks rohkem kui üks laps, siis juba füüsiliselt ei jõuaks talle kogu aeg midagi küpsetada. See tähendaks, et peaks palkama erakoka või tellima ebatervislikku kiirtoitu. Sellist lapsepõlve küll kasvavale lapsele pakkuda ei soovi. Süüa tuleks teha pühendumise ja armastusega. Selleks ei pea olema Jamie Oliver. Öeldakse ikka, et armastus käib kõhu kaudu. Arvan, et minu naisele väga meeldiks, kui mõni hommik langeksin ingli kombel voodi ette käes kandik temale meelepärase menüüga või kui ta tuleb koju, siis meie oma kodus ootab teda ees romantiline õhtusöök kolmele ehk siis mina, tema ja meievaheline tingimusteta armastus,” lõpetab Hendrik intervjuu üsnagi romantilise alatooniga.

 

 

Karin Karu