MINU ELU 10 KULDREEGLIT: Karin Rask

Buduaar

„Iga päev võiks saada südamest naerda, siis on elu mõnus ja elamist väärt,“ ütleb särav kolme lapse ema.

Keskendun ühele asjale korraga

Elu on õpetanud, et multitasking ei ole reeglina minu rida. Kui teen ainult ühte asja korraga, tunnen end palju paremini ja energiat jagub kauemaks. Kui mängin lapsega, siis ei piilu samal ajal telefoni või teatriproovis ei joonista kleidikavandeid.

Hea sõna jõud

Kui soovin, et mõni asi kas kodus või töö juures tehtud saaks, jõuan kiitmise ja hea sõnaga kiiremini ja kaugemale. Puhken ka ise hea sõna peale õitsele.

Usaldus on võti

Usaldus on kõikide suhete alus. Sellepärast püüan alati sõna pidada ning mitte kedagi alt vedada.

Uni, õige toit ja liikumine

Minu tasakaalu ja hea enesetunde alus on korrapärane eluviis – piisav uni, kolm-neli toidukorda iga päev ja piisavalt liikumist. See viimane on mul integreeritud igapäevaelu sisse ja tähendab enamasti kõndimist. Ma tean, et see kõlab väga igavalt, justkui kulunud lause mõnest vanaaegsest arstiraamatust, aga minu puhul peab paika.

Nalja (ja mängida) peab saama

Kui nalja ei saa, siis mina ei mängi, nagu ütles Karlsson. Minu jaoks on tähtis, et kollektiiv ja protsess mingi asjani jõudmiseks oleksid toredad. Seda nii tööl kui kodus. Iga päev võiks saada südamest naerda, siis on elu mõnus ja elamist väärt.

Mängimine on samuti oluline! Koduseinte vahel meeldib mulle lastega mängida, nii lauamänge kui vahel parukaid pähe tõmmates ja lollitades erinevaid karaktereid tehes. Ja juhtumisi on mul ka amet selline, et mängida saab!

Ilu päästab maailma

Ilusad teod, hetked, emotsioonid, sõnad. Ilus arhitektuur, kontsert, film, etendus. Ilus ja korras tuba, ilus ilm. Otsin igas asjas ilu ja püüan seda luua ka ise.

Kallistamine on tähtis

Minu jaoks on oluline füüsiline lähedus nii abikaasa kui lastega. Kallistamine ja kaisus olemine on armastuse väljendus.

Maailma parandamine

Proovin oma igapäevastes asjatoimetustes vaadata pisut oma ninaotsast kaugemale ja teha valikuid selle järgi, et minu tegevus jätaks endast võimalikult väikse jalajälje. Ka oma ettevõtte olen rajanud sarnaste väärtuste alusel.

Äärmuslikkus pole mulle

Mõõdukalt toimetades püsin õigel kursil. Näiteks enamasti sööme perega kodus isetehtud eestimaistest toorainetest valmistatud toitu, aga kui vahel ei jõua, siis tellin süümepiinadeta koju Hiina toitu või burgerit ja kõik on rõõmsad.

Uudishimu hoiab ärksana

Soovin, et oleksin uudishimulik kõrge eani. Maailmas juhtub nii palju põnevat ja on ikka veel väga palju asju, millest ma midagi ei tea. Hea on uusi asju õppida.

Kommentaarid puuduvad