MINU ERILISE KLEIDI LUGU: Laura Nestor

MINU ERILISE KLEIDI LUGU: Laura Nestor

Hinnatud moefotograaf Laura Nestori garderoobis ripub tõeline pärl, mis sai loodud naise pulmapäevaks.

 

„Selle kleidi disainer on andekas Britt Samoson, kes on mulle varemgi riideid disaininud. Meil on sarnane mõtlemine ja arusaam ning võin teda alati usaldada. Idee alge tuli minult endalt, aga Britt andis sellele omapoolse vindi, mida ma temalt alati ka ootan,” räägib Laura ja lisab, et kleidi tegemine oli neile üks loominguline koostöö, sest romantilisest ja hästi lendlevast pulmakleidist Laura ei unistanud.

„Minu eesmärk oli teha midagi raju ja hullu. Tahtsin kindlat tugevat vormi ja sümmeetriat.” Nii sai Laura kleit loodud kahes osas. „Minu jaoks on see kunstiteos. Põhimõtteliselt võiks ma selle teksade peale tõmmata ja seda uhkelt edasi kanda, ja ma olen seda ka teinud,” räägib Laura uhkelt ja meenutab, et kleidi sünni kallal töötas aktiivselt kolm inimest. 

„Kleidi valmimiseks kulus mitmeid magamata öid ja see tekitas õmblejatel näpuotstesse parajad villid. Britt tegi seda oma abilistega päevad ja ööd läbi ning vedas, et see ikka valmis sai ja päevake enne pulmapidu kätte sain. Kõik detailid, erisugused pärlid on siia käsitsi kinnitatud. Julgen arvata, et see kleit koosneb tuhandest pisiasjast. Kui lõpuks seda nägin, tundus ebareaalne, kui palju aega sellele tööle pandi ning olin kogu Briti tiimile meeletult tänulik,” räägib naine ja lisab, „ühesõnaga – see rõivas on minu jaoks hindamatu.”