MISSIPÄEVIK: Miss Raplamaa kandidaat nr 4 – Tessi Ilustrumm

MISSIPÄEVIK: Miss Raplamaa kandidaat nr 4 – Tessi Ilustrumm

“Miss Raplamaa 2015” selgitatakse välja Raplas Sadolin Spordihoones 28. märtsil 2015. aastal. Kuid ettevalmistused on juba tehtud ja kandidaadid vallitud. Jaanuar algus kaunitaridele tegusalt – algas missikool kolmepäevase laagriga, mis sisaldas treeninguid ja loenguid psühholoogiast, naiselikkusest, etiketist, töölepingutest, tervislikest eluviisidest jne. Edasi hakkavad toimuma erinevate ettevõtete külastused, treeningud, üritused jms. 

“Miss Raplamaa 2015” selgitatakse välja Raplas Sadolin Spordihoones 28. märtsil 2015. aastal. Kuid ettevalmistused on juba tehtud ja kandidaadid vallitud. Jaanuar algus kaunitaridele tegusalt – algas missikool kolmepäevase laagriga, mis sisaldas treeninguid ja loenguid psühholoogiast, naiselikkusest, etiketist, töölepingutest, tervislikest eluviisidest jne. Edasi hakkavad toimuma erinevate ettevõtete külastused, treeningud, üritused jms. 

Missilaagris 2.-4. jaanuarini pidas päevikut kandidaat nr 4 Tessi Ilustrumm:

Esimene päev 

Kohal pidime olema Rapla Kultuurikeskuses kella kümneks. Kõik tüdrukud olid tulnud kohale suurte kohvrite ja kottidega, nii nagu naised ikka. Esimene loeng hakkas kell 11 ja meile tuli rääkima tähelepanuga hakkama saamisest ja naiselikkusest terapeut Merliis Sulg. Merliis ise on ka varem “Miss Raplamaa” konkursil osalenud ja rääkis meile, et see oli tema jaoks väga hea kogemus. Merliis alguses rääkis meiega, kui tähtis on tegelikult enda kehast ja ka vaimust hoolimine. Pärast tegime enesekindluse tõstmiseks ka paar harjutust. Minu jaoks need tõesti mõjusid ja kindlasti ka lähendasid teiste neidudega.  

Järgmiseks oli lõuna Restoran Ra’s, kus sõime terve laagri vältel. Mul ei ole muud öelda, kui imehead söögid ja imetoredad töötajad. Kõik oli imeline! See koht ise oli juba nii mõnus – peen, aga samas hubane. 

Pärast sööki algas meil kõnnitund, mille juhendajaks oli Kadi Saks. Mina ise pelgasin seda kõige rohkem, sest selle missilaagri jaoks ostsin ma oma esimesed kontsad ja ma ei kujutanud üldse ette, mis nüüd saama hakkab. Ma ei olnud jõudnud veel kingadega käimist ka harjutada, aga kõik mu mure oli asjata. Õnneks sain ma kingadega ilusti hakkama, Kadi sättis paika meie rühid, õpetas meid käima nii nagu peab. Harjutasime kõndimist nii aeglase kui ka kiirema muusikaga, samal ajal ka õppisime seda, kuidas ära tajuda muusika rütm, sest see on meie jaoks ülioluline. Tunni lõpus tegime veel jõuharjutusi ja venitasime ka.

Järgmisena tuli meile rääkima seadustest ja lepingutest Liis Valdmets. Ta rääkis meile mida ja kuidas võib teha näiteks tööandja, millised peaksid olema tegelikult lepingud. Mina isiklikult sain teada selle fakti, et proovipäev kui sellist ei tohiks tegelikult olla, eriti veel sellist, kus inimene ei saa oma tehtud töö eest raha. Loeng oli minu arust väga kasulik, kuigi alguses oli veidi raske keskenduda, sest see teema on väga lai ja raske, aga mitte midagi hullu.

Vahepeal oli õhtusöök ja kohtumine meie talendivooru juhendajaga, kelleks on Piia Põder. See, mida me seal arutasime, jääb saladuseks, kes teada tahab, mida missid oma talendivoorus teevad, tulge vaatama finaalvõistlust, mis leiab aset 28. märtsil Rapla Sadolini Spordihoones!

Teine päev

Hommikusöök oli kella üheksast. Järgmine oli kõnnitund ja seal alates läks päev natuke sassi, sest meie tantsutreener Alissa Montes tuli varem kohale, seega tegime kohe kaks tundi trenni otsa. Tegelikult hirmutas see tants mind enne veidi, et kui raske see tuleb ja kas ma ikka saan hakkama, sest eelvoorus oli see lühike kava, mida õppisime, oli minu jaoks veidi raske. Aga Alissa tegi meile nii hea kava, mis esiteks meile kõigile meeldib ja on ka jõukohane. 

Lõpetasime trenni kümme minutit varem, et kõik jõuaksid kiiresti pesema käia ja siis oli meil kohtumine juuksuritega Sibelle Ilusalongis, nemad on need juuksurid, kes teevad meile soengud nii pildistamiseks kui ka lõppvõistluseks. Rääkisime juuksehooldusest ja arutasime kes millist soengut tahaks lõppvõistlusele. 

Vahepeal oli lõuna ja siis oli planeeritud kohtumine üleeelmise aasta osalejatega. Nad rääkisid meile kogu sellest missikoolist ja protsessist, oma naljakatest juhtumitest, ja mis kõige tähtsam, nad rääkisid, et mis see kõik neile andis ning kuidas nad seda nautisid. Näha oli, et see kogemus meeldis neile, sest nad rääkisid sellest nii rõõmsal häälel ja sära näos.

Kolmas päev

Minul oli sünnipäev, neiud ja Maris (Miss Raplamaa korraldaja) pidasid mind meeles, mis oli eriti armas, sest tegelikult nad tundsid mind ainult mõnda aega! See tegi tõesti sooja tunde sisse. Hommikul, siis kui kõik jalule saime, siis avastasime, et oi oi, jalad olid kõigil nii valusad eilsest trennist. Kohe tuligi kõnnitund, kus tegelikult ei olnudki hullu valusate lihastega olla, pigem valmistas raskusi see, et kui tuleb aeglaselt kõndida, et siis kontsa peal kõikuma ei hakkaks. Tuleb veel harjutada, aga saame hakkama! 

Järgmiseks oli loeng etiketist, mida andis meile Imbi Kalberg. Väga väga kasulik loeng! Oli asju, mida me teadsime, aga õppisime ka palju asju juurde. Näiteks võin tuua selle, et noorem inimene peab küll vanemat esimesena tervitama, aga kui vanem inimene kätt tervituseks ei ulata, siis ei ulata seda ka noorem. 

Vahepeal oli lõuna ja siis tuligi trenn, kõik me tegelikult ei kujutanud ette, kuidas valusate lihastega trenni teha, aga Alissa tegi meile täpselt need õiged harjutused, et saime ennast piisavalt soojaks ja siis ei olnud enam üldse nii valus. Õppisime tantsu edasi ja ma ei oska muud lisada, kui seda, et teil on, mida oodata, sest Alissa on pannud kokku vägeva kava!

Tuligi koju minemise aeg ja kui vahepeal mõtlesin, et oleks tahtnud koju ööseks minna, siis lõpus oli mul kahju, et see laager läbi sai, sest see oli nii kihvt!

—————————–

Päevikupidamine jätkub!