Modellisaate Gerili: tuleb leppida, et sind on loodud selliseks, nagu oled

Modellisaate Gerili: tuleb leppida, et sind on loodud selliseks, nagu oled

Tänapäeva ühiskonnas oleks ilustandardid justkui kahes erinevas äärmuses – võltsilu, mille nimel on paljud teismelised nõus oma huuli, juukseid ja kulmusid rikkuma ning loomulik ilu, mille eelduseks on säravpuhas jume ja muidugi head geenid.  Tippmodellisaate kolmanda hooaja finalist, 18aastane Karksi-Nuia neiu Gerili on kahtlemata loomuliku ilu pooldaja ning mis seal salata – kui looduse poolt on niivõrd kaunis välimus antud, siis miks peaks seda rikkuma.

Tänapäeva ühiskonnas oleks ilustandardid justkui kahes erinevas äärmuses – võltsilu, mille nimel on paljud teismelised nõus oma huuli, juukseid ja kulmusid rikkuma, ning loomulik ilu, mille eelduseks on säravpuhas jume ja muidugi head geenid. 

Tippmodellisaate kolmanda hooaja finalist, 18aastane Karksi-Nuia neiu Gerili on kahtlemata loomuliku ilu pooldaja ning mis seal salata – kui looduse poolt on niivõrd kaunis välimus antud, siis miks peaks seda rikkuma.

Ka Gerili ise leiab, et ükspuha, milline välimus sünniga ka ei kaasneks, seda kunstlikult moonutama hakata on vale. “Elu pole nagu Simsi mäng, et sa saad ennast enne sündi ise luua. Tuleb leppida, et sind on loodud selliseks, nagu sa oled. Võib-olla on mul vale arusaam jäänud, aga neil, kes ennast võltsivad on lihtsalt kompleksid ja nad ei ole iseendaga rahul. Tahavad olla keegi, kelleks nad tegelikult kunagi ei saa. Kunstripsmed, juuksed ja huuled, ei tee sinust kedagi, kes sa tegelikult pole. Valetad ainult endale ja teistele,” muigab Gerili.

Kusjuures ka Gerili tunneb, et ta pole täiusliku välimusega, aga see polegi tema eesmärk. “Isegi kui mulle enda välimuse juures midagi ei meeldi, ei hakka ma end võltsima. Ma ei soovi midagi muuta enda juures, lepin sellega, kes ma olen ja mis mul on. Mulle ei meeldi olla võlts, see on iseendale ja teistele valetamine. Mina aga vihkan valetamist. Jah ma pole perfektne ja mul on palju vigu, vähemalt enda arvates aga, kes ütles, et ma pean olema ideaalne?”

Kui Gerili käest uurida, millist kehaosa ta enda juures enim armastab, vastab ta: “Ma armastan enda juures enda pikki ja peenikesi jalgu, muidugi meeldib ka enda kehakuju. Ei oskagi öelda, miks, samas kellele ei meeldiks siledad, pikad jalad ja kena keha,” naerab ta.

Paljud noored on ilmselt kuulnud nime Kylie Jenner ja teavad, et see noor neiu tunneb end ilusana, kui tal on kunstripsmed, ebaloomulikud kulmud ja kolm korda suuremaks süstitud huuled. Gerili vaatas tema selfie pilte meie soovil ning tunnistab ausalt, et tema arvates teeb Kylie seda kõike vaid teiste heakskiidu ja tähelepanu saamise nimel. “Kui ma tema pilte esimest korda siin vaatan, siis on näha, et ta on tegelikult väga ilus tüdruk, aga miks nii palju kunstlikku ilu? Ta ei näe ju loomulik välja ja seda meiki on liiga palju, seega väga raske on aru saada, milline ta tegelikult välja näeb. Ma kardan, et ta on oma välimusega seda kõike teinud ainult sellepärast, et ta jumaldab teiste tähelepanu ja komplimente,” nendib Gerili.

Gerili lisab veel, et tegelikult võiksid noored rohkem iseennast kuulata ja teiste arvamusega vähem arvestada. “Me hoolime teiste arvamusest liiga palju ja sellest tulebki vajadus ennast võltsida. Inimesed teevad rohkem teiste kui enda jaoks,” leiab Gerili.

Mida sina arvad – kui me hakkaksime iseendast rohkem hoolima ja teiste arvamusega niivõrd palju kaasa ei läheks, kas võltsilu jääks tänavapildis vähemaks?

PS! “Eesti Tippmodelli” neljas hooaeg stardib peagi ning hetkel käivad casting’ud, et leida saatesse sobivaid osalejaid! Tunned, et sinust võiks saada järgmine Eesti tippmodell? Vaata lisainfot Kanal 2 kodulehelt siin

Karin Karu