Näitleja Karin Rask rääkis huvitavaid seiku lapsepõlvest

Näitleja Karin Rask rääkis huvitavaid seiku lapsepõlvest

Kui mõelda sellele, kuidas veedavad oma vaba aega tänapäeva noored, siis esimese asjana meenuvad kõikvõimalikud tehnikavidinad, mille abil sotsiaalmeedias surfatakse ning muidugi kaubanduskeskustes aja surnuks löömine. Ka kiirtoidurestoranid on teismelistest alati pungil ja sellest on tegelikult kahju … Paarkümmend aastat tagasi möödusid noorte suvevaheajad ning ka nädalavahetused hoopis teistmoodi ning et taas meelde tuletada põnevaid tegevusi, millega oma vaba aega sisustada võiks, rääkisime armastatud näitlejatar Karin Raskiga (34).

Kui mõelda sellele, kuidas veedavad oma vaba aega tänapäeva noored, siis esimese asjana meenuvad kõikvõimalikud tehnikavidinad, mille abil sotsiaalmeedias surfatakse ning muidugi kaubanduskeskustes aja surnuks löömine. Ka kiirtoidurestoranid on teismelistest alati pungil ja sellest on tegelikult kahju …

Paarkümmend aastat tagasi möödusid noorte suvevaheajad ning ka nädalavahetused hoopis teistmoodi ning et taas meelde tuletada põnevaid tegevusi, millega oma vaba aega sisustada võiks, rääkisime armastatud näitlejatar Karin Raskiga (34).

Karin, kes teeb kaasa ka kodumaises koguperefilmis “Supilinna salaselts”, veetis lapsepõlve värskes õhus erinevaid mänge mängides. “Vanemad olid tööl ja meie mängisime õues ukakat, mädamuna, kummikeksu või turnisime niisama vaibakloppimise puudel. Suvevaheajal mängisime Lindgreni raamatutest inspiratsiooni saanuna päevade viisi rooside sõda,” meenutab Karin.

Ka Karini enda lapsed eelistavad sotsiaalmeedias surfamisele hoopis õues mängimist. “Minu lapsed elavad Kalamajas üpris sarnast elu, nagu minul oli. Sõidavad rataste ja ruladega, mängivad jalkat ning turnivad aedade otsas. Just õppisime selgeks ka kummikeksu,” loetleb Karin lõbusaid tegevusi, millega tema lapsed tegelevad.

Et päev algaks energiliselt, pööratakse Karini peres suurt tähelepanu ka korralikule hommikusöögile. “Nädala sees on meil hommikusöögiks ikka kas pudru või võileib, kuid pühapäevahommikuid ilma pannkookideta ette ei kujutaks! Lapsed aitavad kõike teha, alates tainast ja lõpetades praadimisega, siis maitsevad koogid kõige paremad,” muigab Karin.

Suvevaheaeg on peagi käes ja miks mitte õpetada ka oma lastele või sugulaste lastele toredaid mänge, mis on kindlasti palju kasulikum ajaviide kui kaubanduskeskustes olemine ja internetis surfamine.

Karin Karu