RÄPPAR GENKA: paljud lapsed näevad kooli algusest õudusunenägusid

RÄPPAR GENKA: paljud lapsed näevad kooli algusest õudusunenägusid

Kohe kohe on käes esimene september, mis paljude laste jaoks tähendab uue kooliaasta algust – kelle jaoks on tegemist esimese klassiga, kes juba mitmendat aastat teekonna ette võtab. Paljude laste jaoks on kool meeldiv koht, ent paraku on palju ka neid lapsi, kes näeb koolialgusest õudusunenägusid, sest nad kardavad.

Kohe-kohe on käes esimene september, mis paljude laste jaoks tähendab uue kooliaasta algust – kelle jaoks on tegemist esimese klassiga, kes juba mitmendat aastat teekonna ette võtab. Paljude laste jaoks on kool meeldiv koht, ent paraku on palju ka neid lapsi, kes näevad kooli algusest õudusunenägusid, sest nad kardavad.

Räppar Henry Kõrvits ehk Genka tõdeb, et paljud lapsed kannatavad koolikiusamise all ja see on teema, millest ei tohi mööda vaadata. 

Genka tegi oma Facebooki lehele mõtlemapaneva postituse, kus seisab järgnev: “Soovin ühele tähtsale asjale tähelepanu pöörata! 

Varsti algab järjekordne kooliaasta. Väga paljud lapsed ootavad 1. septembrit suure õhinaga. Kahjuks on reaalsus see, et suur hulk lapsi näeb kooli algusest õudusunenägusid, sest kooliminekuga kaasneb koolikuisamine. Ma ei räägiks seda, kui see ei oleks Eestis väga tõsine probleem. See on suur, delikaatne ja sageli ka raskesti hoomatav probleem. 

Tutvusin kevadel inimestega, kel on reaalsed vahendid, programmid ja oskused koolikiusamist Eestis vähendada. Kõigil on tegelikkuses võimalus kaasa aidata selle probleemi lahendamisele. Me ei pea kiusajale peksa andma! Me ei pea kiusatavat lumehelbeks tembeldama! Mis on enam kui kindel: me ei pea seda kõike pealt vaatama! Võtmeisikud on just see kolmas pool: pealtvaatajad ja kõrvalseisjad. Muusikamaailmas orienteeruva inimesena võin tõmmata siin paralleele: kui pole “publikut”, siis pole ka “esinejaid”. 

Ehk eesmärk nr 1 olekski märgata, sekkuda ja sellega vähendada koolikiusamist. Tahaks, et kõigil lastel oleks saabuv kooliaasta kasulik ja ka lõbus!”

Postitust näed ka Henry Facebooki lehel siin