ROKKSTAAR ROBERT LINNA: naudin kõike, mis on nihkes, naljakas, julge, erinev

ROKKSTAAR ROBERT LINNA: naudin kõike, mis on nihkes, naljakas, julge, erinev
Taavi Muide

Kuueliikmelise ägeda funk-bändi Lexsoul Dancemachine vokalist Robert Linna pikka tutvustamist ei vaja, olles aastaid kodumaisel muusikamaastikul rokkinud. Järgmisel nädalal tuleva Tallinn Music Weeki raames uurisime, mis on tema ägeda stiili suurimad mõjutajad olnud. Võime öelda, et meestel on siit eeskuju võtta!

Kuidas iseloomustaksid oma lavavälimust ja igapäevast stiili? 

Rokkar, vintaažiarmastaja, eksperimenteerija. Laval üritan iga kord oma piire nihutada. Ma võiksin seda kodus ka teha, aga laval pole tagasiteed – tuleb auga oma tobedad ideed välja kanda. Kostüüm aitab esinemiseks ennast häälestada ja iga kord peab olema erinev. Igapäevaelus olen pigem laisk riietuja, kuigi alati pean meeles seda, et erinevad elemendid omavahel kokku sobiksid.

Mis on läbi aegade sinu stiili mõjutanud? 

Kõige rohkem vast inimesed tänavatel, igasugused väiksed detailid jäävad mulle alati silma ja tihtipeale tekivad mingid kinnisideed, et ma pean proovima seda spetsiifilist asja – see on nagu pusle tükkide kokku panemine. Eks sama asi ka erinevate lemmikmuusikutega – David Bowie, Marvin Gaye, Alex Turner, Kirin J Callinan, Biitlid, Hurriganes jne. Lisaks Põhja- ja Lõuna-Ameerika põlisrahvaste kunst, Western-filmid, Sci-fi filmid, 80-90ndate action-filmid, 60ndate hipikultuur ja Itaalia kino, 70ndate auto- ja motokultuur. Ülisuurt esteetilist mõju on mulle avaldanud film ”Holy Mountain”. See nimekiri jääbki kestma. Huumor ja vaimukus mängivad suurt rolli. Eks ühel või teisel moel mõjutab mu stiili kõik, mida ma kogen. Ja oluline on see, et ma teadvustan seda endale – ma kutsun inspiratsiooni ja naudin kõike, mis on nihkes, naljakas, julge, erinev.

Foto: Taavi Muide

Mida leidub sinu riidekapis kõige rohkem? Mida ei kannaks sa kunagi? 

Päikeseprille on mul päris palju, 20 paari kindlasti. Selleks suveks hankisin endale erinevaid lühikeste käistega triiksärke. Loomulikult sai vana pahn eest ära annetatud. Leopardimustriga riideid on kuidagi kogunenud, aga näiteks lehma mustrit ma ei kannaks kunagi – lihtsalt pole minu teema. Fabritseeritud kulunud riided on täiesti out minu jaoks.

Kust soetad omale enim rõivaid ja aksessuaare?

Üks tuntud põhjamaine soodsate riiete jms kett on ikka põhikohaks, aga käin palju ka kaltsukates, eriti välismaal. Londonist olen päris palju head stuff’i saanud.

Jaga paar stiilinippi meestele, mis alati töötavad.

Sokid ja särk peavad omavahel sobima, nagu ka vöö ja kingad. Vaadake vahetevahel peeglisse ja ärge alahinnake seda, mida näete. Ja ärge kartke ennast lõhnastada, aga mitte liiga tugevalt. See on ülioluline.

Foto: Taavi Muide

Kuidas veel oma välimuse eest hoolitsed?

Üritan vältida liigset saia ja praetud toitude söömist. Ma ei suitseta, ei joo kohvi ja õlut joon pigem harva. Eks mul on omad pahed, aga korrapärane trenni tegemine hoiab erksana. Olen jõusaalis käinud ja jooksmas, aga need on kuidagi igavad minu jaoks. Umbes pool aastat tagasi avastasin enda jaoks power-pilatese ja koroona ajal tegin endale challenge’i iga päev teha trenni ja kindlasti soovitan, sest juba paari nädalaga on terve keha palju painduvam, tugevam, liikuvam. Ja aina paremaks läheb!

Ansamblit Lexsoul Dancemachine’i eesotsas stiilse ja painduva Robert Linnaga saab nautida Tallinn Music Weeki raames reedel, 28. augustil Funk Embassy õhtul PROTO avastustehases.

Sarnased artiklid