Reklaam sulgub sekundi pärast

SHANONI BÄNDILIIKMED: „Mehed on naiste nimel kõigeks valmis!“

Mida teeksid ansambel Shanoni liikmed Taavi Immato (30) ja Janek Harik (46) siis kui saaksid olla ühe päeva naised?  Kui romantilised mehed on nad tegelikult ning mida nad naiste juures enim imetlevad? Kohe leiame vastused!

Mis teie arvate, mis on naistega suhtlemise juures kõige olulisem ja mis kõige keerulisem?

Janek: Kõige olulisem on suhtlemine ja kõige keerulisem on mittesuhtlemine.

Taavi: Suhtlemise juures on kõige olulisem empaatia. Kõigepealt tuleb loomulikult olla hea kuulaja ning seejärel üritada teist inimest mõista. Ega see pole ainult naistekeskne, vaid kehtib tegelikult iga inimese puhul. Kui empaatia on olemas, pole naistega suhtlemise juures keerulist midagi. Arusaamatused tekivad siis, kui suhtluses puudub empaatia ja tekib tunne, et teineteist ei mõisteta.

Aga suurim turn-off  ja suurim turn-on?

Janek: Turn-on alati hoolitsetud naine ja turn-off väga purjus naine.

Taavi: Suurim turn-off on see, kui naine näiteks enda tervise, välimuse või heaolu eest ei hoolitse. Sama on negatiivse suhtumisega. Suurim turn-on on kindlasti enesekindlus ja eneseväärikuse säilitamine igas olukorras.

Kas mehed õpivad ajaga naiste mõtteid lugema?

Janek: Mul pole see õppimine veel päris õnnestunud, aga olen juba poolel teel.

Taavi: Kui mõelda, mida teise inimese mõtete lugemine täpsemalt tähendab, siis põhimõtteliselt küll. See tundub loomulikuna, et mida kauem teise inimesega koos oled, seda lihtsamini mõistetavaks ja etteaimatavamaks muutuvad tema soovid, mõtted, tunded ja käitumismaneerid.

Kui romantiliseks meheks end ise pead ehk kui sageli kingid lilli ja ütled naisele need kolm kaunist sõna?

Janek:  Väga romantiliseks meheks ma ennast ei pea. Lilli ikka kingin ning kolm kaunist sõna ütlen iga päev – ja mitte ainult korra päevas.

Taavi: Minu arvates tähendab romantilisus palju enamat kui lillede kinkimine ja nende kolme kauni sõna lausumine. Ma usun, et olen üsnagi suur romantik. Lilli kingin ikka tähtpäevadeks ja vahel ka emotsiooni ajel muudel hetkedel, aga veelgi olulisem on see, kuidas romantilisi žeste põimida igapäevaellu.

Millised on need viis asja, mida iga naine peaks meeste kohta teadma?

Janek: Piisab kui lubada mehel olla Mees ja jääda ise Naiseks.

Taavi: Mehed on naiste nimel kõigeks valmis. Ka mehed elavad erinevaid emotsioone läbi, lihtsalt omal moel. Meile meeldib naisi üllatada.

Mehed ei näita seda küll välja, kuid sisimas on õrna hingega. Mehed ja naised ei olegi tegelikult nii erinevad kui arvata võiks.

Kuidas lahkuminekust üle saada ja milline on parim viis leppimiseks?

Janek: Olen oma naisega koos elanud 20 aastat, lahkuminekut ei oska kommenteerida!

Mis saab suhtele kõige kiiremini saatuslikuks?

Janek: Valed.

Taavi: Kõige kiiremini saab igas suhtes saatuslikuks mõistliku ja sisuka suhtluse puudumine. Tulles tagasi esimese küsimuse juurde, peab suhtluses peab olema hea kuulaja ning empaatiavõimeline kaaslane. Nende puudumisel võib omavahel rääkida ükskõik millest, kuid see lihtsalt ei jõua teiseni. Kui paar on n-ö samal lainel, ei tohiks probleemide lahendamine ületamatuid raskusi valmistada.

Milliseid omadusi sa naiste juures kõige rohkem imetled ja hindad?

Janek:  Hindan, kui naine peab endast lugu ning teab mida tahab ja pürgib selle poole. Imetlen aga naiste võimet teha seitset asja korraga – neil oleks nagu neli kätt.

Taavi:  Ma imetlen naiste juures ambitsioonikust, enesekindlust ja eneseväärikust. Kui need kolm asja on paigas, tuleb kõik muu juba iseenesest.

Kui saaksid ühe päeva olla naine, mida sa teeksid?

Janek: Ma ei tahaks olla isegi mitte ühte päeva naine, sest ma olen selleks liiga laisk, et päev otsa koristada või alustada hommikut saja erineva kreemi ja seerumiga.

Taavi: Korraldaks suure ja arusaamatu draama – ning siis vaataks, kuidas mehed seda lahendavad!

Kas sa oled nõus väitega, et armuvalu/armastus/naised inspireerivad? Kas oled neist ainest saanud ja tekste kirjutanud?

Taavi: Näiteks  lugu „Täna öösel“ on kirjutatud tärkavast armastusest ja lootusest, et teine inimene vastab samade tunnetega. Kes meist ei oleks kunagi vaadanud selgesse ja sügavasse tähistaevasse ja otsinud vastuseid oma südame küsimustele? Märksõnadeks on ootusärevus, lootus, liblikad kõhus ja see mõnusalt piinav tunne, kui veel täpselt ei tea, mis tulevik toob. Lootus seisneb selles, et ühest pisikesest hetkest, pilgust või sõnast ehk sädemest võib süttida väga tugev ja terve igaviku kestev leek. Ja kui kõik lootused ja ootused täituvad ning sädemest süttibki leek, siis valdab tunne, justkui oleks teisel inimesel võime aega peatada… Kuidas saakski sellest kõigest keelduda, mis teisel pakkuda on? Loomulikult kumab siinkohal läbi ka väga romantiline öö, mis võiks kesta igavesti.

Kui need esimesed sammud on suhtes läbitud, siis piltlikult öeldes ei kulge seni üksi tuldud käänulisel eluteel enam mitte üks, vaid kaks jäljepaari, mis suunduvad ühiselt mööda uusi radu tuleviku poole. See lugu on tõesti kirjutatud minu enda kogemuse pealt. Olen oma elukaaslasega koos olnud juba üheksa aastat, kuid seda, millised tunded valdasid mind suhte alguses, ei unusta ma iial. Seda üritasingi laulu sõnadesse panna.

Janek, kas sina raatsiksid mõnd oma romantiliseimat või naljakaimat seika seoses naistega ka Buduaari lugejatega jagada?

Janek: Neid seikasid juhtub meil iga päev. Üks naljakas kokkusattumus leidis aset näiteks siis, kui oli n-ö järjekordne pulma-aastapäev. Me naisega üldse mõtleme väga sarnaselt, aga juhtus suisa nii, et üllatuseks teisele bronnisime laua ühte ja samasse restorani, ning samaks kellaajaks. Isegi sõber, kellel palusime endid restorani viia, oli üks ja sama…! Siis tundus see küll veidike creepy.

Milline on olnud sinu suurim õppetund paarisuhetes?

Janek: Õppetunde saab võtta mitut moodi! On häid ja halbu õppetunde. Mina saan oma õppetunnid kätte iga päev – ja need on ainult positiivsed.

Milline on kõige hullumeelsem tegu, mida oled naise tähelepanu võitmiseks teinud? Meenuta mõnd lahedat seika!

Janek:  Esimesena meenub kohe, kui sõitsin Mustamäe viiekordse maja ette motorolleriga ja laulsin seal „serenaadi.“

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar mai-juuni 2019.