SILVIA ILVES avaldas, miks tema suhted laste isadega pole kestma jäänud

Maksim Toome

Buduaar

Värske Buduaari ajakirja kaaneloos särab andekas muusik ja nelja lapse ema Silvia Ilves (28), kes on õnnelikus suhtes oma kooliaegse silmarõõmu ja Euroopa tipp tsellomängija Marcel Johannes Kitsega (25). Aga teekond sellesse suhtesse on olnud pikk ja õpetlik.

Naisel on selja taga kirju suhteminevik. Kuigi võib tunduda, et Silvia võtab suhteid kergesti, tunnistab kaunitar, et ta on palju vaeva näinud  suhete kooshoidmise nimel.

„Oma esimese mehega, kellesse armusin 15-aastaselt, plaanisin elu lõpuni koos olla, aga nii ei läinud. Läksime lahku mitte sellepärast, et armastus oleks otsa saanud, vaid meie vahel kadus ära usaldus ja üheks pereks olemise tunne. Proovisime oma kooselu päästa, aga see ei õnnestunud,” räägib Silvia oma senisest kõige pikemast suhtest, kust sündis kaks poega ja mis kokku kestis viis aastat. „Mul on suhtes olles seisukoht – kas kõik või mitte midagi. Kui mees eksib pidevalt kõige olulisemate põhitõdede vastu, siis ei näe ma koosolemises tulevikku.” Silviale tegi selles vanuses palju haiget, et mees külastas nn täiskasvanute veebilehti ja vaatas seal suurte rindadega blonde naisi. „Kui teada sain, siis viskasin vihast ja hingevalust pannitäie praekartuleid põrandale. Praegu ma ei teeks sellisest asjast numbrit, sest koos olles on oluline ka teisele vabadust anda”. Aga aeg parandab kõik haavad ja tänaseks on eksmees Silviale nagu vanem vend, kes tunneb teda läbi ja lõhki.  Pärast esimest pikemat kooselu oli Silvia sõnul üks pooleaastane suhe, mis oli täis kohutavaid valesid. Seejärel tuli ligi aastane suhe, mis sai lõpu, kuna mees ei mõistnud muusikute elu. „Lastega oli ta tore, aga ma ei saanud olla koos inimesega, kes süüdistab mind ületöötamises ja suhtesse liiga vähe panustamises.” Siis tuli Silvia ellu šarmantne soomlane, kellest ühtlasi sai tema kolmanda lapse isa. „Mul oli üle pika aja suurem ja tõsisem armastus, milles sain väga haiget. Teadmatus, kas meest võib usaldada või mitte, tegi palju valu ja lõpuks sai kinnitust, et mees elab samaaegselt Soomes teise perega teist elu. Meie laps oli viiekuune, kui temast suurte pisaratega lahku läksin. Kindlasti mõjutas see lahkuminek armuma naiivselt järgmisse mehesse, kes pakkus üle pika aja mulle peretunnet, mida väga igatsesin, kuid ühine laps muutis teda ja hävitas meievahelise suhte.”

Kõik senised tõsised suhted on lõppenud Silvia algatusel. „Kahjuks olen pidanud mina alati olema see, kes neid lõpetab ja see ei toimu kunagi lihtsalt,” muutub naine tõsiseks. „Olen pärit religioossest suguvõsast, kus suhtest suhtesse käimine ei ole kombeks ja neid lõpetades olen alati kannatanud, sest oma südames soovin ju minagi, et need kestaks ja oleksin õnnelik.”

Põnevust täis Buduaari kaaneloost saad ka teada, kuidas Silvia ja Marcel Johannes kohtusid ning kuidas see kõik armastuse ja kooseluni viis, aga ka teiste inimeste usaldamise ja avatuse valusatest õppetundidest.