Stilist Kati Vaikre šoppab vingeid asju soodsa hinnaga

11 kommentaari
Stilist Kati Vaikre šoppab vingeid asju soodsa hinnaga

Naisi, kellele šoppamine ei meeldi, on vähe, ja mis seal salata, uus ja põnevaid asju on alati tore saada. Kuid selleks, et oma garderoobi kvaliteetseid rõivabrände soetada, ei pea sugugi palju raha olema, piisab naiselikust kavalusest! Stilist ja juuksur Kati Vaikre, kes näeb alati suurepärane välja, teab väga hästi, kuidas säästlikult šopata! Tema garderoobi vaadates jääb aga mulje, justkui külastaks ta igal nädalal kalleid brändipoode.

Naisi, kellele šoppamine ei meeldi, on vähe, ja mis seal salata, uus ja põnevaid asju on alati tore saada. Kuid selleks, et oma garderoobi kvaliteetseid rõivabrände soetada, ei pea sugugi palju raha olema, piisab naiselikust kavalusest!

Stilist ja juuksur Kati Vaikre, kes näeb alati suurepärane välja, teab väga hästi, kuidas säästlikult šopata! Tema garderoobi vaadates jääb aga mulje, justkui külastaks ta igal nädalal kalleid brändipoode.

Uurisime Kati käest, kui tihti ta endale uusi rõivaid ostab ning kuidas ta taaskasutusse suhtub. “Taaskasutus on teema, mille peale võiksime me kõik rohkem mõelda. Inimesed muudkui toodavad uusi asju juurde, samas jäävad kasutamata väga paljud toredad esemed, mis on juba valmis tehtud. See, mida sinul vaja ei ole, võib kellegi teise jaoks võibolla isegi hädavajalik olla,” tõdeb Kati. 

Taaskasutuse juures meeldib Katile kõige rohkem see, et kunagi ei tea, mida leida võib. “Mulle on alati meeldinud asjades tuulata. See on nagu loterii mängimine, kunagi ei tea, mida ja kui palju võidad. Vahel mitte midagi ja siis jälle “puhast kulda”. Sellistest kohtadest võib hea õnne korral leida midagi sellist, mida pole võimalik enam kuskilt mujalt saada, kuna neid ei toodeta enam,” muigab Kati, kes käib erinevates second-hand poodides luurel umbes kord kuus.

Kui kümme aastat tagasi pidi kaltsukates käies suurtes hunnikutes sorima, siis tänapäeval on asi lihtsamaks tehtud. “Enamik kohtades on kaup ilusti riidepuudele pandud, mis teeb põnevate ja originaalsete esemete leidmise lihtsamaks. Teine asi, mis mulle selliste poodide juures väga meeldib, on hind – see, mis sa nende asjade eest maksad, toob alati naeratuse näole,” tõdeb Kati.

Paar aastat tagasi leidis Kati ühest Nõmmel asuvast taaskasutuspoest väga vinge tagi, mida kandes saab ta alati palju komplimente. “Üks kõige lahedamaid leide on kindlasti must pitsist tagi nahksete detailidega. See jakk on täiesti ajatu, klassikaliselt kaunis ja väga naiselik. Isegi New Yorgis olles on see jakk palju tähelepanu ja komplimente saanud.”

Ka oma vanad riided viib Kati taaskasutuspoodi. “Annan tihti ära asju, mida ma ise enam ei vaja, aga ära ka ei raatsi visata. Hiljuti just alustasin kevadpuhastusega, mille tulemusena sain kokku viis kotti erinevaid asju, millel on aeg uuele ringile minna.”

Mõned inimesed kardavad, et kui nad ostavad kellegi teise kantud eseme, siis nad võivad sellega kaasa saada ka näiteks negatiivset energiat, mida selle eseme omanik endas kandis. Huvitav, mida Kati sellest arvab? “Mina leian, et see kehtib rohkem sõrmuste ja muude selliste esemete puhul, mida sa ei pea pesema, et kasutada. Riietega on palju lihtsam, sest neid peab nagunii aeg-ajalt veega pesema, et neid puhtana hoida ja vesi on ju teatavasti väga tugev energiavälja puhastaja. Veega saab lahti mustusest ja seda nii füüsilises kui energeetilises mõttes,” tõdeb Kati.

 

Karin Karu