Strippar Marcol on jõulupaanika: ma ei saa trenni minna

Peagi saabuvad kauaoodatud jõulupühad, see on aeg olla koos oma lähedastega, teha kingitusi ning nautida head ja paremat pühadesööki. Kuid mitte kõik ei tähista jõule, näiteks strippar Marco ei ole jõule pidanud juba aastast 2006 ning kalendrisse vaatab ta detsembris alati suure hirmuga - mida rohkem vabu päevi pühadega kaasneb, seda hullem. Uurisime, miks see nii on.  

Peagi saabuvad kauaoodatud jõulupühad, see on aeg olla koos oma lähedastega, teha kingitusi ning nautida head ja paremat pühadesööki. Kuid mitte kõik ei tähista jõule, näiteks strippar Marco ei ole jõule pidanud juba aastast 2006 ning kalendrisse vaatab ta detsembris alati suure hirmuga – mida rohkem vabu päevi pühadega kaasneb, seda hullem. Uurisime, miks see nii on.  

Marco tunnistab, et ta ei ole jõulude inimene. “Vaatasin ka sel aastal hirmuga kalendrit, et 24. detsember on kolmapäev ja see on ju vaba ehk siis spordiklubid on kinni, elu ei toimu, kõik oleks nagu välja surnud pühade ajal. Mul ei ole midagi huvitavat selle ajaga peale hakata. Veedan need päevad enamasti üksinda ja meenutan vanu aegu – just neid rõõmsaid ja häid aegu. Selliseid mälestusi tuleb koguda ja hinnata just nagu rahagi – siis on ka halvematel aegadel midagi, millest elada,” tõdeb Marco ja lisab veel: “Kui minu sõbranna Mirjam Maramaa jõulude ajal Londonist Eestisse tuleb, siis veedame kindlasti mõne õhtu koos. Ta on väga hea inimene.”

Lapsepõlves olid Marcol aga alati väga rikkalikud jõulud. “Kui ma olin laps, siis olin jõulude ajal alati kingitustega üle kuhjatud – kõik välismaa tooted. Siis olid 80ndad ja sel ajal olid jõulud minu jaoks väga fun aeg,” meenutab Marco.

Täiskasvanueas pole Marco jõuludeks kingitusi enam saanud. “Elu teeb oma korrektuurid ja mis seal ikka. Aga ma teen ise kingitusi, oma parimatele sõpradele, kes ei murra kunagi oma lubadusi. Selliseid sõpru on mul väga vähe, sest tänapäeval kipuvad enamus on lubadusi murdma. Ilmselt sellepärast mulle jõulud enam väga ei meeldigi,” tõdeb Marco.

Karin Karu