Treener Monika Tuvi: olin piitspeenike ja pidasin end paksuks

Treener Monika Tuvi: olin piitspeenike ja pidasin end paksuks

Energiast pakatav tantsutreener Monika Tuvi, kes kasvatab koos elukaaslase Jaan Kirsipuuga kolme last, ei ole oma kehaga alati rahul olnud. Monika tunnistab, et ta armastab palju süüa ning et dieedipidamine pole tema jaoks kunagi eriti atraktiivne tundunud, samas ühte dieeti on ta isegi proovinud.  Tegu on naisega, kes on õppinud oma keha armastama just sellisena nagu ta on! 

Energiast pakatav tantsutreener Monika Tuvi, kes kasvatab koos elukaaslase Jaan Kirsipuuga kolme last, ei ole oma kehaga alati rahul olnud. Monika tunnistab, et ta armastab palju süüa ning et dieedipidamine pole tema jaoks kunagi eriti atraktiivne tundunud, samas ühte dieeti on ta isegi proovinud.

Tegu on naisega, kes on õppinud oma keha armastama just sellisena nagu ta on! 

Buduaar vestles Monikaga ning uuris, kui oluliseks peab Monika oma kehakaalu täna ning mil määral on tema suhtumine oma kehasse viimase 15 aasta jooksul muutunud. Lisaks tundsime huvi selle vastu, mis on see toit, mida Monika üle kõige armastab ja mis tal tuju alati heaks teeb. 

Paastu pidamisse ja dieeditamisse Monikal suurt usku ei ole. “Kui aus olla, siis ma ei ole seda tüüpi inimene, kes väga dieeti või paastu peaks. Kord proovisin toitumisspetsialisti Robert Noole soovituste järgi ühte dieeti ja see sobis mulle hästi, sest hommikuti oli lubatud süüa mune ja peekonit.  Ma ei mäleta, kui kaua ma seda praktiseerisin, aga tean, et mingi tulemus isegi oli,” meenutab Monika.

Mõne naise jaoks on tema kehakaal väga oluline ja muidugi leidub ka neid, kes end üldse ei kaalu ja isegi ei mõtle sellele. Monika tunnistab, et päris ükskõikne ta oma kehakaalu suhtes ei ole. “Ma ei ole selline naine, kes tekitaks oma kaalunumbrist endale stressi. Olen iseendaga rahu teinud ja tunnen end oma kehas suhteliselt hästi. Seda teadustan endale aga küll, et ma pean oma toitumise ja liikumise tasakaalus hoidma, et mitte liiga suureks elukaks kasvada. Minuga on nii, et ma armastan palju süüa ja õnneks armastan ka trenni teha ja tantsida. Näiteks 15 aastat tagasi olin ma piitspeenike ja pidasin end paksuks inimeseks, kuid täna arvan, et ma ei ole paks ega peenike, vaid keskmiselt normaalne,” tõdeb Monika.

Hea söök teeb tuju heaks ja see kehtib ka Monika puhul. “Mina armastan india toitu ja juba viimased 15 aastat on minu lemmikrestoraniks Elevant. Seal on üks konkreetne asi, mis maitseb nii hästi, et siis on selge, et tuju ei saa paha olla ja sellest ei saa kunagi isu täis ka,” naerab Monika.

Karin Karu